Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

3. rokotus , milloin?

Vierailija
01.12.2021 |

Luin juuri mielenkiintoisen kolumnin Krista Kiurun ja THL:n kiistasta kolmannen rokotuksen tarpeellisuudesta.Kiuru, jolle jossain määrin naurettiin ja pilkattiin ja sanottiin koronaministeriksi, näyttää kuitenkin olleen oikeassa epidemian hoidossa ja on nyt napit vastakkainen THL.n kanssa.
Se, mikä tekee asian ikäväksi, on ihmisen vaikeus myöntää omia virheellisiä arvioitaan näinkin vakavassa asiassa. Valta se sokaisee ilmeisesti jokaisen.
Olen ruvennut arvostamaan Krista Kiurua poliitikkona melkoisesti, kun näyttää ajattelen suomalaisten parasta.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
01.12.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Olen ruvennut arvostamaan Krista Kiurua poliitikkona melkoisesti, kun näyttää ajattelen suomalaisten parasta."

Krista ajattelee koronaa, ei mitään muuta. Vaikka varmasti puhtaasti epidemian kannalta olisi ollut parempi olla poistamatta rajoituksia, niiden poisto oli henkisesti hyvin tärkeää monille ihmisille ja taloudellisesti myös yrityksille.

Ei tätä asia avoi hoitaa ihan vain taudin näkökulmasta ja se Kiurulta usein unohtuu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yksi