Millä todennäköisyydellä raskaaksi jos kondomissa reikä?!
Kommentit (20)
Todennäköistä ei pitäisi olla, mutta mahdollista kyllä.
Omalla kohdalla kokemusta asiasta ja juuri seuraavana päivänä kun menkat loppui. Huomattiin vaan että jaahas, spermaa oli muuallakin kuin siellä missä sitä olis pitänyt olla ja todettiin kortsussa reikä. Sanoin vain että eipä huolta, pitäisi olla varmat päivät, mutta niin vain tämän seurauksena tytär tuli maailmaan ja ihana että tulikin! =)
Jälkiehkäisyä en lähtenyt hakemaan koska olimme tuolloin ulkomailla lomamatkalla.
[quote author="Vierailija" time="12.02.2015 klo 13:30"]
mikä kp?
[/quote]
Ovislimat oli samoihin aikoihin joten limaa oli jokapuolella, ei siis varma missä kohtaan oma alkaa ja missä loppuu.
Enemmän nyt kiinnostaa se että huomaako sen kumista jos on ollut reikä, onko siellä sisällään yhtään mitään vai vain vähemmän tavaraa?
ap
[quote author="Vierailija" time="12.02.2015 klo 13:39"]Enemmän nyt kiinnostaa se että huomaako sen kumista jos on ollut reikä, onko siellä sisällään yhtään mitään vai vain vähemmän tavaraa?
ap
[/quote]
Valuta vettä käytettyyn kortsuun ja katso vuotaako. Jos kortsussa on reikä, niin raskausmahdollusuus on oikeastaan yhtä iso, kuin kokonaan ilman ehkäisyä.
Ap yrittää ny kalastella, että huomaako kukaan jos hän ny itte tekee siihen reiän valmiiksi.
Laskin, että 77.58% jos asut kadulla joka alkaa t-kirjaimella.
Muuten 86.43%.
Kissasi turkin väri saattaa heittää todennäköisyyttä 2%-yksikköä suuntaan tai toiseen.
Riippuu kuinka iso reikä ja miehen sperman laadusta ! Myös kk kierron ajoitus vaikuttaa lopputulokseen ! Jos ootte nuoria esim 15-22 mahdollisuus about 50-70% ja jos vanhempia niin huonompi mahdollisuus ! Nuorempana sekä naiset että miehet ovat parhaassa lisääntymis kunnossa . Todistetusti "lääkäri.fi
[quote author="Vierailija" time="12.02.2015 klo 13:53"]
Ap yrittää ny kalastella, että huomaako kukaan jos hän ny itte tekee siihen reiän valmiiksi.
[/quote]
Huomaakohan jos tekee nuppineulalla monta reikää vai riittäisiköhän yksi??
Hyvin pieni mahdollisuus, koska kondomit on usein vielä lisäksi käsitelty siittiöitä tappavilla liukasteilla.
Olin nuoruudessani henkisesti erittäin epävakaa tyyppi ja yritinkin raskautua tekemällä neulalla reikiä kortsuihin. Neulan aina ujutin reunasta ja sitten paukuttelin ja pyörittelin reikiä ympäri kondomia.
Ja tätä tein VUODEN päivät ja en tullut raskaaksi. Ikinä ei mies huomannut niitä reikiä kun minä vein ne kortsut roskiin heti käytön jälkeen.
Olin ihan epätoivoinen ja ajattelin että en voi koskaan tulla raaskaaksi. No sitten vuosia myöhemmin tapasin uuden miehen ja molemmat halusimme perustaa perheen ja heti ekasta kierrosta tulin raskaaksi.
Joten mun kokemuksella ne reiät kondomissa, ei kauheesti auta jos vauvaa toivoo.
Kuitenkin sitä siemennestettä tulee aika paljon ja vaikka olis montakin reikää niin sitä siemennestettä ei pääse niistä tarpeeksi ulos. Jos ne siittiöt olis niin supernipeita ja eteviä niin ei kai miehelle muuten tulisi niitä miljardeja siemensyöksyssä.
Lähes olematon ellei käyttäjä mokaa tai kondomiin synny toinen reikä.
Vierailija kirjoitti:
Kai tiedostat että syyllistyis rais kauk seen?
Kekä?
Pöljä, kun eivät useasti ole käsitelty millään ehkäisevällä. Älä kirjoita tomppeli kun et tiedä/osaa,
Kyllä tuosta nainen yleensä tulee raskaaksi. Kondomin reiän kyllä huomaa jos sen kunnon tarkistaa ennen käyttöönottoa, myös seksin jälkeen kun ei siittiöitä olekaan niin paljoa kondomin sisällä.
mikä kp?