Siivoushullut akat!
Lopettakaa siisteysniuhottaminen ennen kuin teette hulluksi lapsenne, ajatte pois miehenne ja hermostutatte ystävänne ja sukulaisenne. Piste.
Kommentit (3)
lähteä sen takia kotoa pois, ettei koti sotkeennu. Ystävälle sitten kehutaan kuinka on kuurattu joka paikka ja piikitellään epäsuorasti vittuillen jos ystävän koti ei olekaan tip-top!
Jotkut naiset ovat sellaisia, että koko perhe oikeasti kärsii siitä, ettei kotona saa olla vapaasti. Yhtään kuppia ei saa vahingossakaan jättää pöydälle, lasten leikkimistä rajoitetaan ettei olisi sotkuista jne.
Meillä on aina suhteellisen siistiä, mutta en kiusaa muita siisteydelläni, enkä saa raivokohtausta, jos lapsi pudottaa leivän murun lattialle.
AP, joka säälii ystävänsä perhettä
Kyllä ne muutkin tykkää kun puhdasta on. mua taas ällöttää likaiset kodit missä asuu laiskoja äitejä, kun ne ei kehtaa siivota. mutta jokainen tyylillään, minä ainakin pidän kotini síistinä ja siitä ei kukaan kärsi :)