Huomattiinko Suomessa Glasgow`n ilmastokokouksen yhteydessä ettei Suomen rooli ilmastoasiassa ole ratkaiseva vaan siellä väännettiin ihan muiden maiden päästöistä?
Toisin kuin meillä halutaan asia esittää
Valaisiko asiaa ja kokonaisuutta yhtään?
Kommentit (7)
Eikö ole ilmastodenialismia pitääkin Suomen roolia sellaisena.
Eikä mainittu sädekehää pään päällä kantavista suomalaisista jotka luopuvat kaikesta elämisestä muiden vuoksi .
Kai Suomi kuitenkin huomioitiin Glasgowissa koska olemme jo alentaneet päästöjämme niin mittavasti, elämme maamme koko ja olosuhteet huomioiden kestävästi ja olemme sitoutuneet olemaan nollpäästöisiä aivan etujoukossa? Varmaan kaikki osoittivat Suomen edustajille seisten suosiotaan ja lupasivat seurata esimerkkiämme.
Vierailija kirjoitti:
Eikö ole ilmastodenialismia pitääkin Suomen roolia sellaisena.
Eikä
Siellähän rinkirunkattiin Suomen edistyneidyydelle ja edelläkävijyydelle!
Ai mikä nuorisotyöttömyys ja Suomen tulevaisuudessa puuttuvat koulutetut ilmastontorjuntaa toteuttavat hyvin voivat ihmiset?
Tuskin edes huomasivat, että ”maailman kunnianhimoisimman ilmastopolitiikan” Suomea on edes olemassa.