Nuo verotietokohkaamiset voisi jättää pois jo, ketä kiinnostaa mitä jotkut julkkikset tienaa??
Siis voi hitto taas, kaikki lehdet täynnä taas noita verotietojuttuja, ketä oikeasti kiinnostaa??
Kommentit (12)
Jep. Tosi ärsyttävää, kun ei voi lehtiäkään selailla ajan kuluksi kun kaikki on vaan verot sitä verot tätä. Tämä tienasi näin ja näin paljon. Ahdistavaa ja masentavaa.
Voi vaan ihmetellä miten ne julkkiset tienaa niin paljon. Varsinkin täysin turha Martina Aitolehti.
Todella typerää levitellä lehdissä verotietoja. Kuka saa kiksejä siitä kun katsoo että mitä nämä ns.turhat julkkikset esim. Sara sieppo ja Maisa tienaa.
Juu, ei tarvitse uutisia lukea tänään, kun kaikki lehdet on täynnä verojuttuja. Todella raivostuttavaa!
Onko vielä pitkä päivä edessä siellä kokoomuksen puoluetoimistolla?
Eikö ap:ta kiinnosta tietää mitä sukulaiset ja tutut tienaavat? Miksi mainitsit vain julkkikset? Mielestäsikö vain julkkikset tienaavat yli 100 000?
Mua ainakin kiinnostaa mihin hintaan perhebloggaajat ovat myyneet lastensa yksityisyyden. Näyttää siltä, että halvalla lähtee.
Vierailija kirjoitti:
Eikö ap:ta kiinnosta tietää mitä sukulaiset ja tutut tienaavat? Miksi mainitsit vain julkkikset? Mielestäsikö vain julkkikset tienaavat yli 100 000?
Sukulaistenpa verotiedot ei ole lehtien sivuilla, jokainen voi ne etsiä ja katsoa itse jos kiinnostaa. Kaikki lehdet täynnä turhaa tietoa, kuka julkkis tienasi ja mitä.
Ja ei, minua ei kyllä kiinnosta sukulaisten tai tuttujenkaan verotiedot.
Meillähän on näitä tällasia, jotka on joku päättänyt olevan niin tärkeitä ja viihteellisiä asioita että niitä pitää paistatella. Vähän kuin jotkut linnan juhlatkin.
No, tämä on se päivä kun jätän lehdet lukematta. Aprillipäivä on toinen.
Kai ne sitten muka joitain ihmisiä kiinnostaa.
Vuoden rankin päivä kokoomuslaisille... jaxuhalit <3
Lehdessä voisi olla vaan pieni huomautus että nyt on verotietopäivä ja kaikki ketä kiinnostaa niin etsii tulokset itse jostain.
Tai vaikka joku oma iltapäivälehtien vero+ sivusto jossa nämä tiedot on ja kaikki ketä ne kiinnostaa menee sinne sivuille katsomaan.