Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Surku siskonpoikia, pikkusiskoa lellitään

Vierailija
19.01.2015 |

Sisko miehensä kanssa sai parin pojan jälkeen iltatähden, nyt tyttö on neljän ja pojat kymmenen ja kaksitoista. Tyttöä hemmotellaan ja otetaan joka paikkaan mukaan, mennään kylään, kaupungille ja tapahtumiin. Onhan tyttö söpö niin kiva häntä on kuljettaa näytillä. Pojat ovat kuulemma niin villejä, että ovat useimmiten kotona isän tai mummon kanssa.

Harmittaa poikien puolesta, jäävät vähemmälle huomiolle ja varmasti jossain vaiheessa huomaavat ettei tilanne ole heille reilu.

Olen yrittänyt kysellä asiasta mutta menee kuuroille korville. En halua rikkoa välejä, tai puuttua asioihin jotka eivät minulle kuulu mutta pelkään, että pojat alkavat tuntea huonommuutta. Mitä kannattaisi tehdä, onko neuvoja tai kokemuksia?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla