Pedofiiliksi saa sanoa!
jos on tuomittu tästä. http://m.aamulehti.fi/kotimaa/pedofiiliksi-vaitetty-nosti-syytteen-tampereella-syyte-hylattiin-koska-vaite-oli?v=1
Kommentit (7)
kikki-hiiri meinas oikeen joutua bussin alle kävelemään.... :D olispas joku vähän tuupannut.
Vikael ja mikael lävelivät torilla, mikkis kiipesi puuhun, pisti banaanin suuhun
Rikosnimikkeitä pitäisi muuttaa ja tarkentaa, koska tavalliset ihmiset tietävät oikeuslaitoksen toiminnasta hyvin vähän ja lehdistö paisuttelee ja muuntelee totuutta tavalla, joka saa ihmiset kiihkon valtaan. Nuo nykynimitykset eivät tee eroa oikeiden lasten ja nuorten välillä, josta tulee kohtuutonta lisähaittaa monille ihmisille. Ilmeisesti tuossa ap:n mainitsemassa tapauksessa niin ei varsinaisesti ollut, mutta lukemattomissa muissa on.
-Mies 29v-
[quote author="Vierailija" time="18.01.2015 klo 14:03"]Rikosnimikkeitä pitäisi muuttaa ja tarkentaa, koska tavalliset ihmiset tietävät oikeuslaitoksen toiminnasta hyvin vähän ja lehdistö paisuttelee ja muuntelee totuutta tavalla, joka saa ihmiset kiihkon valtaan. Nuo nykynimitykset eivät tee eroa oikeiden lasten ja nuorten välillä, josta tulee kohtuutonta lisähaittaa monille ihmisille. Ilmeisesti tuossa ap:n mainitsemassa tapauksessa niin ei varsinaisesti ollut, mutta lukemattomissa muissa on.
-Mies 29v- laki kieltää sukupuoliyhteyden alle 18vuotiaalta. laki on laki. case closed.
[/quote]
[quote author="Vierailija" time="18.01.2015 klo 14:17"]
[quote author="Vierailija" time="18.01.2015 klo 14:03"]Rikosnimikkeitä pitäisi muuttaa ja tarkentaa, koska tavalliset ihmiset tietävät oikeuslaitoksen toiminnasta hyvin vähän ja lehdistö paisuttelee ja muuntelee totuutta tavalla, joka saa ihmiset kiihkon valtaan. Nuo nykynimitykset eivät tee eroa oikeiden lasten ja nuorten välillä, josta tulee kohtuutonta lisähaittaa monille ihmisille. Ilmeisesti tuossa ap:n mainitsemassa tapauksessa niin ei varsinaisesti ollut, mutta lukemattomissa muissa on. -Mies 29v- laki kieltää sukupuoliyhteyden alle 18vuotiaalta. laki on laki. case closed. [/quote]
[/quote]
Ei suomessa kiellä ainakaan. t. joku muu kuin m29