Lue keskustelun säännöt.
On tää niin kissaa.
05.11.2021 |
Alkonarkin toinen aamu.Heräsin jo 20 vaille viis. Kolme lasillista vettä kannusta. Se on nopein tapa saada kylmää vettä. Kaksi disperiiniä ja aamukahvit kahden leivän kanssa. Menin takaisin sänkyyn mutten saanut enää unta. Nousin äsken ylös ja otan ensimmäisä lasillista terävää.
Järkyn makuinen viinilekkeri on tyhjä. Sitä oli puoli lasillista olohuoneen pöydällä ja pelkästään sen näkeminen vähän kuvotti mua. Käytännön jätkänä siirsin tän läppärin keittiöön. Nopeaa toimintaa kerpele. Ensimmäinen mehuterävä meni jo toinen alkaa.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Omasta mielestä on kahdessa pävässä mennyt yllättävän vähän. Puoli pulloa rommia 0,7 se 3 l viinilekkeri ja neljäsosa litran kirkkaasta. Ei paha kun monesti olen imuttanut litran kirkasta päivässä enkä tarkoita sitä edesmennyttä laulajaa.
En kyllä ota toista kissaa. Luulin olevani ns. koira tyyppi. Hitto tykkäsin kissasta ja se minusta. Kun esim. lojuin sohvalla niin otus leipoi mahani kohdalta ja alkoi sitten nukkua siinä. Eihän siinä mitään mutta kun liikuin niin kiipesi olkapäälleni ja pysyi siellä pitkiä aikoja.
Ex sanoi siitä ettei ole ikinä nähnyt kissalta tuollaista käytöstä. Mä olin suoraan sanottuna ylicool. Sanoin sille joko nyt uskot että eläimet tykkää minusta? Ei ole pakko uskoa mutta mä en voi ulkona viheltää. Jos teen niin joku koira on heti vieressä heiluttamassa häntää.