Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Syöttekö makkaraa iltasaunan jälkeen?

Vierailija
30.10.2021 |

Meillä syödään ja salaatteja kans.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
30.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Makkarahan siihen hetkeen kuuluu. Kunnon lenkki, ei mitään moderneja paskoja. 

Vierailija
2/5 |
30.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä kerran vuodessa (itse syön vegaanimakkaraa, puoliso ja koira grillimakkaraa). Yleensä syödään ihan normaali päivällinen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
30.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saunotaan harvoin. Joskus on tehty kiuasmakkaraa mutta mies haluaa laittaa folioon ja sinne vettä ja sipulia. Sellaisia lössöjä makkaroita niin ei kiitos. Ollaan lopetettu kiuasmakkarat tuosta syystä. Takassa ollaan sitten paistettu jos saunan jälkeen makkaraa syödään. Tai sitten keitetään nakkeja.

Vierailija
4/5 |
30.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syödään ja oikein herkullisilla ranskalaisilla ja kalleimmalla laatu makkaralla jossa ei ole teurasjätettä tai snellmannin naudanliha nakkeja. Lisukkeeksi kurkkusalaattia, herkkusienisalaattia tai punajuuri, sinappia ja ketsuppia. 

Vierailija
5/5 |
30.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kun keitän hyvät saunakahvit ja haukkaan sen kanssa pari juustovoileipää. Joskus ennen vanhaan oli tarjolla tuoretta pullaakin, mutta en ole viitsinyt leipoa pitkiin aikoihin, kun en ole mikään pullahiiri. Mutta ei koskaan makkaraa, ei kiukaalla, takassa eikä grillissä korvennettua. Yöks! 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän kahdeksan