Oletteko käyneet jenkkikodeissa? Kellarissa on julmetut varastot ruokaa tornadon tms. varalle
Kommentit (6)
No riippuu missä asuu. Ystäväni piti Kaliforniassa varastoja kämpässään maanjäristysten varalta mutta sitten kun muutti New Mexicoon niin ei nähnyt enää samalla tavalla tarpeelliseksi. Ainoa mistä ei ollut luopunut oli Kaliforniassa opitusta tavasta pitää auton tankki aina vähintään puolillaan jos tulee kiire evakuoida kauemmaksi jostain syystä.
Hinoa, kyllä kaikilla pitää olla jonkinlainen kotivarasto pahan päivän varalle. Sellainen, että ainakin viikon pärjäilee omillaan, jos täydennystä ei syystä tai toisesta saa joka päivä.
Vierailija kirjoitti:
Aika pieni prosentti asuntoja missä isot ruoka ja ase varastot on, jenkit on köyhiä, älä usko niitä tv ohjelmia.
Siis minähän kysyin, oletteko nähneet. Eli oletteko itse käyneet sellaisissa kodeissa. Sen perusteella minäkin kysyn. ap
Niin on minullakin eikä ole edes tornadoja.
2-3 viikon muonat täytyy olla aina kaapissa, asuu sitten jenkeissä tai ei. Korona on hyvä esimerkki siitä miksi.
Aika pieni prosentti asuntoja missä isot ruoka ja ase varastot on, jenkit on köyhiä, älä usko niitä tv ohjelmia.