Ex-mies esitellyt tyttärellemme jo 5 naisystävää, ja taas uutta esittelemässä
Keskimäärin yksi uusi naisystävä/äitipuoliehdokas per vuosi. Ei siis mikään älytön tahti, toisaalta, mutta sitten taas toisaalta.. Taas olisi kuulemma esittelemässä tyttärellemme uutta naisystäväänsä, jonka kanssa on seurustellut 2 kk. Uskokaa tai älkää, toivon exälleni pelkkää hyvää ja toivon hänen löytävän (pysyvän!) onnen, mutta jotenkin vaivaa että tyttäremme näkee näin monta eri naisystävää isällään. Miten lie vaikuttaa tyttäreen ja ajatusmaailmaansa?
En toisaalta tiedä, voinko edes pyytää exää olemaan tutustuttamatta tätä uutta naista tyttäreen, ennenkuin ovat varmoja suhteestaan.
Olisiko täysin kohtuutonta toivoa/pyytää, että olisivat seurustelleet nyt vaikka puoli vuotta ennen tapaamista tyttären kanssa?
Mun mielestä olis hyvä jos ehdottaisit että tuota esittelyä vasta puolen vuoden jälkeen.
Omat vanhempani ovat eronneet, eikä minua juuri kiinnostanut heidän uudet kumppaninsa. Lähinnä vaivaannuin kun en tiennyt mitä minulta odotettiin näiden vieraisen aikuisten suhteen.