Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Seksi on tylsää?

Vierailija
17.12.2014 |

Olen seurustellut mieheni kanssa reilut kolme vuotta, joista viimeiset kaksi olen saanut vongata häneltä seksiä saaden lukuisia torjuntoja ja kolauksia itsetunnolleni. Saan seksiä parin kuukauden välein ja silloinkin säälistä, kun olen jälleen kerran nostanut kissan pöydälle ja itkenyt asiasta. Nyt viimeksi asiasta keskusteltuamme mieheni sanoi, että seksi on hänen mielestään tylsää. Mitään selitystä tälle hän ei antanut, eikä myöskään mitään parannusehdotuksia. Olen itse lukuisia kertoja tuonut esiin, että olen halukas kokeilemaan mitä vain uutta, asuja, asentoja, leluja, mitä vain, mutta häntä ei kiinnosta. Hän itse on se, joka haluaa pelkkää lähetyssaarnaajaa, mutta samalla sanoo että seksi on tylsää.
Olen niin turhautunut tilanteeseen, että en jaksa enää. Kaksi vuotta vonkaamista riittää. Kertaakaan en ole itse kieltäytynyt, mutta ehkä se onkin ollut virhe, kun olen aina ollut halukas. Olen ollut miehelle aina saatavilla. Mutta en ole enää. Miksi minäkään haluaisin enää mitään, minkä tiedän olevan hänelle vain tylsää pakkopullaa? Vieraissa hän ei käy, siitä olen varma. Mutta nettipornon ääressä runkkaa varmuudella.
No, saa nähdä kauan tätä jaksaa. Saan kuitenkin ehdotuksia monelta suunnalta usein, olen ihan kaunis ja näyttävä nainen. Vieraisiin en halua lähteä, mutta en haluaisi myöskään katkeroitua tähän suhteeseen. Ja kaikki muu meillä toimii hyvin, hellyyttä ja kosketuksia on paljon. Kun vaan saisin omatkin haluni täysin nollaan. No, seuraavan kerran kun mieheni tekee asialle jotain (puolen vuoden päästä?) niin en olekaan enää saatavilla. En vaan periaatteestakaan jaksa enää olla aina halukas minäkään. Ollaan sitten seksittömässä suhteessa, kun hän kerran sitä haluaa.

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on ihan sama juttu, ja miesten haluttomuudesta täällä on avautunut moni muukin... En ole löytänyt vielä mitään keinoa, myös kaikki asut ja jekut käytetty... :(

Vierailija
2/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo kosto toimii aina! Mitä jos vaan etsit itsellesi puolison, joka on sulle hyvä kaikin puolin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sinänsä lohduttavaa tietää, että kohtalotovereita on, vaikka ei tätä toivoisi kellekään. Kai tässä on vain jaksettava jotenkin. Täytyy yrittää vain muuttaa itsensä täysin piittaamattomaksi asian suhteen. Mutta ei se helppoa ole. Nyt olen kuitenkin päättänyt tosissani yrittää. Saa nähdä missä vaiheessa mies ylipäätään huomaa, etten ole hänestä enää siinä mielessä kiinnostunut.

Jaksamista sinullekin, kohtalotoverini.
Ap

Vierailija
4/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jätä se sika!

Vierailija
5/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen sellaisessa vaiheessa, että en halua todellakaan pettää, mutta olen alkanut näkemään seksiunia muista miehistä (tutuista ja tuntemattomista).. On harmittanut aamulla herätä kun unissa olen tullut halutuksi..

Vierailija
6/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, miksi sä siinä suhteessa olet, jos sun oma tahto ei toteudu.menkää seksuaaliterapeutille.

hakekaa apua. Joku lukko miehelläsi on...hyväksikäyttöä joskus tai joku trauma tai yleensä epävakaa lapsuus...onko teillä henkinen yhteys...kun seksissä sekin on tärkeää.

ei ehkä kannata ruveta kiukuttelemaan, jos toinen tekee ehdotuksen...jos tekee? Se olisi hyvä kohta ruveta juttelemaan siitä, miltä pakit tuntuu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ainakin se "lukko" tulee miehen stressistä. Saleen on vielä "low t" kun syö huonosti ja ei urheile. Soppa on valmis... T. 2&6

Vierailija
8/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies on masentunut?

ei siihen kiukuttelu auta. Apua pitää hakea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joillakin on vaan todella alhainen libido. Mut jos se sua noin paljon harmittaa, niin ehkä kannattaisi vaihtaa miestä. Ettehän te ole edes naimisissa vielä. Aika ikävää elää loppuelämä puutteessa.

Vierailija
10/10 |
17.12.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sehän tässä onkin, kun rakastan miestäni muuten tolkuttoman paljon, eikä meillä juuri mitään muita ongelmia ole. Alkuun harrastimme seksiä useamman kerran päivässä, joten mikään ei siinä vaiheessa viitannut tähän. Tuntuisi hulluudelta heittää hyvä mies ja rakkaus menemään, kun tuntuu siltä, että sinkkumarkkinoilla pyörivät ystäväni löytävät toinen toistaan oudompia tapauksia... Täysipäistä miestä on tätä nykyä vaikea löytää, saati vielä sellasta, jonka kanssa kemiatkin kohtaisivat. No, aika näyttää, mihin tämä menee. Jos jossain vaiheessa katkeroidun tästä seksin puutteesta, niin kaipa sellainen vaikuttaa suhteeseen muutenkin epäsuotuisasti.

 

Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi kaksi