Miten usein siivoat kaikki huoneiden nurkatkin talosta?
Miten tarkan siivouksen yleensä teet?
Mä yleensä kerran viikossa siirrän kaikki tavarat pois edestä niin, että nurkatkin saan siivottua. Kauhea kasa sitä pölyä siinäkin ajassa tulee. Huhhuhh!!!!
Tällein talvisaikaan ei oikein jaksais panostaa siivoamiseen, mutta tänään oli pakko, siivota nurkista alkaen, kun ahdisti niin se pöly. Aikaahan siihen meni, mutta nyt on kivempi olo olla siivotussa kodissa. :-)
Kommentit (5)
[quote author="Vierailija" time="16.12.2014 klo 14:25"]Ei hitto oot huono sängyssä, jos sun mielestä seksi on naiselle vain antamista. Ihan tiedoksesi, naiset on seksuaalisia siinä missä miehetkin ja voi harrastaa seksiä ihan nautinnon takia ilman, että se on mitään kaupankäyntiä (kun vedit ne markkina-arvot mukaan.)
Ei siinä, toki saat arvostaa tai olla arvostamatta ketä ja mitä haluat. En mäkään arvosta sovinisteja.
[/quote]
Haha vähän väärään ketjuun meni. :D Sori!
Mulla ei ole huonekaluja sillä tavalla nurkissa, ettei niihin siirtämättä imurilla yltäisi. Vähennä sinäkin kaman määrää, niin huomaat että kaiken muun lisäksi myös pintojen siivoaminen helpottuu.
Mun mielestä imuroitiin kuuluu automaatisesti koko lattiapinta-alan läpikäyminen. Jos nyt ei ota vaan jotain hiekkoja eteisestä. Eikä mun juuri tarvitse kalusteita siirrellä tuoleja lukuunottamatta. Pystyy imuroimaan altakin, eikä ne muutenkaan ole nurkissa. Yksi ainut lipasto on sellaista 'maassa kiinni' -mallia, muttei sen alle juuri pölyä pääsekään muuten kuin pienestä seinää vasten olevasta raosta, joten en kovin usein siirtele. Ja imuroin kerran viikossa.
Ei hitto oot huono sängyssä, jos sun mielestä seksi on naiselle vain antamista. Ihan tiedoksesi, naiset on seksuaalisia siinä missä miehetkin ja voi harrastaa seksiä ihan nautinnon takia ilman, että se on mitään kaupankäyntiä (kun vedit ne markkina-arvot mukaan.)
Ei siinä, toki saat arvostaa tai olla arvostamatta ketä ja mitä haluat. En mäkään arvosta sovinisteja.