Joululounaalle maksimekko?
Voiko työpaikan joululounaalle laittaa nätin maksimekon? Lounas Michelin-ravintolassa ja ilta jatkuu myöhään.
Kommentit (8)
Miksei voisi. Niin kauan kun pukeutuu siististi
Ei pelkällä maksimekko-kuvauksella voi tähän sanoa juuta tai jaata, pitäisi kuulla tarkempi kuvaus. Mutta maksimekot ovat periaatteessa lämpimien kelien juttuja, joten tuskin näin talvella olisit millään tavoin tyylikäs ilmestys joten pakko sanoa ei.
Ei ole siis mikään kulahtanut, vaan juuri ostin sinisen, tosi kauniin mekon. Mietin vain onko liian hieno? :)
[quote author="Vierailija" time="14.12.2014 klo 13:42"]
Ei ole siis mikään kulahtanut, vaan juuri ostin sinisen, tosi kauniin mekon. Mietin vain onko liian hieno? :)
[/quote]
Älä laita.
Jatkan vielä, eli jos mekko olisi lyhyt niin se luokiteltaisiin cocktail-mekoksi. Nyt vaan pitkä helma. Ei ole tyylitön talvella, mulla siihen sopivat ulkovaatteet! T. ap
Tarkoitatko maksimekolla kaikkia mekkoja joissa nilkkapituinen lahje? Sittenhän ihan iltapukukin sopii. Oliko linnanjuhlissa kaikilla naisilla maksimekot?
Ööö, tietysti voi, kunhan kyseessä on tapahtumaan ja ravintolaan sopiva maksimekko, eikä joku kulahtanut trikoinen rantavaate.