Edullinen, mutta hyvä samsungin puhelin
Kommentit (18)
Ei ole olemassa edullista ja hyvää Samsungin älypuhelinta. Suosittelen katsomaan esimerkiksi Sonyn valikoimia. Samsung alkaa lagimaan parin kuukauden päästä ostamisesta ja varsinkin jos on halpoja älypuhelimia, niin ei niillä tee mitään.
Samsun Galaxy Trend Plus on toiminut hyvin reilusti yli puoli vuotta jo. Välillä joo jumittaa jos sovelluksia on käynnissä liikaa, mutta pyörittää raskaitakin sovelluksia yllättävän hyvin. Ihan hyvä siis noinkin halvaksi puhelimeksi (Gigantissa 79 euroa).
Samsung Galaxy S2. Minulla toiminut ongelmitta jo vuosia, tykkään kovasti ja suosittelen! Hinta pudonnut nyt kun uusia malleja on tullut niin paljon, mutta S2:n hinta pysyi kohtalaisen pitkään suht. korkealla, koska on todistetusti oikein käyttökelpoinen luuri.
[quote author="Vierailija" time="09.12.2014 klo 04:22"]Samsung Galaxy S2. Minulla toiminut ongelmitta jo vuosia, tykkään kovasti ja suosittelen! Hinta pudonnut nyt kun uusia malleja on tullut niin paljon, mutta S2:n hinta pysyi kohtalaisen pitkään suht. korkealla, koska on todistetusti oikein käyttökelpoinen luuri.
[/quote]
Mullakin oli aikasemmin Galaxy S2!! Rakastin sitä puhelinta, mut valitettavasti sen uintireissu vessan pönttöön aiheutti sen, että kestin leikkiä sen puhelimen kanssa vuoden kunnes meni hermot ja ostin uuden.
Vai hyvä ja halpa Samsung?
Hyvä: Samsung Galaxy S5
Halpa: Samsung Galaxy Trend Plus
Samoissa kuorissa et saa sekä hyvää että halpaa.
Onkohan Se hidastelutaipumus salaliittolaisten tekosia 1-2v vanhoilla luureilla? Vain valokuidulla jaksaaaa?aina?
Samsung Core Plus. On hyvä hinta ja laatusuhde.
Galaxy trend plussa on itsellä toiminut hyvin perus älypuhelimena. Voi lukea s-postit ja twitterit yms. Liikaa ei kannata asennella ohjelmia kun loppuu muisti kesken ja sitten lägittää. Muistikortti ei auta tähän ongelmaan.
[quote author="Vierailija" time="09.12.2014 klo 08:33"]Galaxy trend plussa on itsellä toiminut hyvin perus älypuhelimena. Voi lukea s-postit ja twitterit yms. Liikaa ei kannata asennella ohjelmia kun loppuu muisti kesken ja sitten lägittää. Muistikortti ei auta tähän ongelmaan.
[/quote]
Miten mahtuu samaan kuvaukseen: toiminut hyvin, muisti loppuu kesken, lagittaa, muistikortti ei auta?
Mulla on Trend Plus. Maksoi Expertillä 79 euroa. Hyvin on toiminut. Tätä ennen oli Ace 2, hyvin samanlainen. Ace 2 kesti n. 2,5 vuotta. Tämä on vähän niin kuin päivitetympi versio siitä.
S2 ja S3. Varmaan hinta/laadultaan parhaat luurit nyt.
On kyllä itsellenikin jäänyt vähän sellainen fiilis, että samsungit eivät ole kovin hyviä. Mutta pitäisi löytää sellainen puhelin jossa tinder toimii.
Osta lumia on parempi. Mulla on galaxy s3 ja on nii syvältä ku voi olla. Hankala käyttää ja jumii kokoajan...
Mulla kaverilta käytettynä ostettu S2 ja kaksi kertaa pudonnut vessanpönttöön ja lennellyt milloin mihinkin... edelleen toimii hyvin :) tällä hetkellä puhelin siis reilut pari vuotta ollut käytössä ja ainut huono puoli on akun huono kesto.
En osta lumiaa, kun mulla on sellainen jo ykköspuhelimena :) Muuten olenkin ollut siihen täysin tyytyväinen, mutta tinderiä ei siihen saa :( Siksi haluaisin jonkun edullisen kakkospuhelimen, missä tuo sovellus toimii. Saa ehdottaa muitakin merkkejä.
[quote author="Vierailija" time="09.12.2014 klo 13:56"]
En osta lumiaa, kun mulla on sellainen jo ykköspuhelimena :) Muuten olenkin ollut siihen täysin tyytyväinen, mutta tinderiä ei siihen saa :( Siksi haluaisin jonkun edullisen kakkospuhelimen, missä tuo sovellus toimii. Saa ehdottaa muitakin merkkejä.
[/quote]En siis tarvitsisi tätä kakkospuhelinta muuhun kuin satunnaisiin puheluihin ja tinderin selaamiseen. Että vaatimukset eivät ole hirveän korkealla :D
Ad impossibilia nemo tenetur :-)