Kumpi tv meille? Auttakaa!
Eli ostaisinko vanhemman mallin Samsungin telkkarista, joka on vain 30 euroa halvempi, mutta toooodella kivan näköinen vai uudemman mallin, jossa on 3D, mutta ulkonäkö ei niin miellytä silmää?
Kommentit (5)
Ostaisin ilman 3D-ominaisuutta. Halvimmista 3D-telkkareista ei ole paljon iloa silmälle.
Onko kummassakaan nettiä, niin että voi katsoa yle areenat ja netflixit suoraan telkkarista ilman piuhavirityksiä? Meillä on tälläinen tv ja pois en antaisi!
Eikö niissä tosiaan ole muuta eroa kuin 3d?
Juu, toki molemmat smart-telkkuja ja molemmissa wifi. Se nyt on tärkeintä ja sen jälkeen oikeastaan se ulkonäkö. Mies antoi mulle nyt vapaat kädet päättää näiden kahden väliltä, kun häntä ei kiinnosta toi 3D eikä kyllä muakaan. Oli niissä vielä joku pikkuero spekseissä, mutta mies sanoi, että ero on niin pieni, ettei se haittaa. Toi vanhemman mallinen vain miellyttää niin paljon enemmän mun silmää, vaikka tuntuu tyhmältä ottaa vanhempi malli, kun uuttakin on tarjolla melkein samaan hintaan.
Ap
Jos ainoa ero on ulkonäkö, hinta ja 3D, ottaisin sen edullisemman. Meillä on 3D-telkkari, ja kerran on taidettu käyttää sitä ominaisuutta. Toki jos perheessä joku on innostunut 3D-leffoista, kannattanee sellainen hankkia.