Alkaako siellä nyt hirmuinen tappelu perinnöstä?
Tappellaanko siellä nyt päät verissä rahasta, kiinteistöistä ja miten kaikki jaetaan?
.
"Riita liikemies Kari Kivilahden miljoonaperinnöstä ottaa uusia kierroksia – nämä ovat nyt kiistan keskiössä
Osapuolet ovat erimielisiä siitä, miten omaisuus jaetaan. Ilta-Sanomien tietojen mukaan perinnönjaosta neuvotellaan maanantaina."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008294094.html
Kommentit (3)
On kyllä erikoinen tapaus. Typerät muijat väittävät vedenpitävää testamenttia vastaan. Luopuivat sentään siitä testamentin kumoamisoikeudenkäynnistä, mutta nyt kiistelevät mitenkä testamentti toteutetaan. Testamentti on tehty ja ei siinä ämpyilyt auta. Luulivat saavansa kaiken, mutta mies olikin fiksu.
Meillä on keskinäinen testamentti ja siinä on tarkasti kirjattu miten omaisuus jaetaan, jos me molemmat kuolemme tai jos toinen meistä kuolee. Kaikki mahdolliset tilanteet on kirjattu testamenttiin sekä on myös pois suljettu ihmisiä keille omaisuutemme ei saa missään tilanteessa mennä.
Vainajan kosto haudan takaa. Tapelkaa ahneet ämmät!
Ahneiden kokoontumisajot. Tuolla porukalla on aina riita päällänsä, kun kyseessä on raha.