Miksi kukaan laittaisi itsestään tällaisen videon nettiin?
Olen viime aikoina törmännyt useampaan tällaiseen söpöstelyilmeilyvideoon. Mitä järkeä näissä on? En vaan käsitä.
Kommentit (12)
No johan oli harvinaisen tyhjäpäisen näköistä.. Mikä ihmisiä oikein vaivaa? Välillä kyllä melkein hävettää olla nainen.
Jätkät runkkaa noille. Yhdellä on miljoonia katsojia. Katson, löydänkö.
Löysin tuota ennen tämän vanhan hitin, tämä on hauska!
No vähän niinkuin moni laittaa joku 10 eri selfiee facebookkiin, kaikki samalla kertaa otettuna, vähän eri ilmeellä vaan.
Viime aikoina? Ei ihan tuore video...
Joo! Heti tuli mieleen tämä suomalainen tyttö instagramista http://iconosquare.com/p/812152268443236717_227876421 "Ahh, olen nii sexy tässä silmät sirrillään. Nyt söpöilyilme, silmät isoks ja lopuksi vielä hassuja ilmeitä lisää hihihi!" Ei voi kyllä käsittää. Itserakkaushan noista kyllä paistaa, rakastunu omaan naamaansa :D
Huvittaa myös ne Instagram-tilit, joissa ei ole mitään muuta kuin naamakuvia siitä käyttäjästä. Omassa profiilissani on kyllä niitä selfieitäkin, mutta paljon enemmän kuvia siitä mitä olen tehnyt ja kenen kanssa jne. En minä ainakaan jaksa seurata sellaisten Instagrameja joilla on pelkkiä omia naamoja.
Tuo naamanvääntelyvideo viestissä 4 oli oikeasti hauska, tarttuva nauru, hauska flikka.
Jotkut tuntuu myös hakevan huomiota sillä, että lisäävät koko ajan uusia profiilikuvia Facebookkiin. Varsinkin jos tykkäyksiä uuteen kuvaan ei tule, niin sitten lisätään aika nopeasti uus (että ne nousee aina uudelleen ja uudelleen ihmisten seinille).
No joo en minäkään :D