Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies väisti kissaa Vantaalla – törmäsi siltapilariin

Vierailija
30.11.2014 |

Kissan juoksu tien ylitse oli saada tapahtumaa suuremmat mittasuhteet Vantaalla keskiviikkona illansuussa.

Vantaan poliisin mukaan vuonna 1981 syntynyt mies oli autoilemassa Kuninkaanmäessä kello 18.45:n aikaan, kun kissa saatana lähti ylittämään tietä yllättävästi. Mies väisti kissaa, mutta nopea ohjausliike aiheutti sen, että mies törmäsi rumalla autollaan Lahdenväylän alapuolella sijaitsevaan siltapilariin.

Auton vauhti oli kuitenkin kaikeksi onneksi hiljainen. Henkilöauton keulaan tuli vähäisiä vaurioita, mutta ajoneuvon turvatyynyt olivat silti lauenneet. Mies itse ei lauennut.

Paikalle kutsuttu ambulanssi tarkasti kuljettajan mahdollisen loukkaantumisen varalta. - Ei hän katkera ole eikä hirveän loukkaantunut, vähän vain ihmetteli kissan motiivia aiheuttaa vaaratilanne, kommentoi ambulanssin henkilökunta tapahtumaa.

 

Mies puhalsi seulonta-alkometriin nolla promillea.

Vantaan poliisi tutkii tapahtunutta liikennerikkomuksena. Kissa on teljetty häkkiin ja kuljetetaan pian Mombasaan.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hieno mies

Vierailija
2/2 |
30.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mombasa on hieno paikka katille ja sakot omistajille!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi neljä