Toisesta ketjusta tuli mieleen: jätätkö ex-kotiin jotain yllätyksiä
seuraavalle asukille? siis jotain kivoja yllätyksiä tyyliin tiskiainetta, käyttämättömiä rättejä tms.? Miksi/miksi et?
Kommentit (8)
En, ei ole käynyt mielessä. Voisi kyllä vessapaperirullan jättää. Itselleni on jätetty "kivoja" ylläreitä, yhdessä asunnossa oli roskakaappi täynnä tyhjiä viinapulloja.
Itse jätin käyttämättömiä tiskirättejä ja upouuden vessaharjan jonka ostin yhdellä eurolla.
Jätin jopa telkkarin ja tv-pöydän. Opiskelujen jälkeen muutin takaisin vanhempieni luokse pariksi vuodeksi ja ei ollut mitään paikkaa minne pistää telkkari ja se pöytä.
Toivottavasti telkkarista oli ainakin iloa uudelle asukkaalle :)
[quote author="Vierailija" time="30.11.2014 klo 08:00"]
Itse jätin käyttämättömiä tiskirättejä ja upouuden vessaharjan jonka ostin yhdellä eurolla. Jätin jopa telkkarin ja tv-pöydän. Opiskelujen jälkeen muutin takaisin vanhempieni luokse pariksi vuodeksi ja ei ollut mitään paikkaa minne pistää telkkari ja se pöytä. Toivottavasti telkkarista oli ainakin iloa uudelle asukkaalle :)
[/quote]
Telkkarin?! Toivottavasti se oli edes vanha kuvaputkipaska.
Kun vuosia sitten muutimme, jääkaapista löytyi minikokoinen shampanjapullon ja kaksi muovista shampanjalasia. Tosi kiva yllätys.
Tää on vuokra-asunto, joten mahdolliset yllärit lähtisi vuokranantajan, talkkarin tai rempparyhmän mukaan.
Huonolla tuurilla siitä tulisi vielä parin sadan siivouslasku, kun asunto ei ollut täysin tyhjä.
[quote author="Vierailija" time="30.11.2014 klo 09:54"]
Tää on vuokra-asunto, joten mahdolliset yllärit lähtisi vuokranantajan, talkkarin tai rempparyhmän mukaan.
Huonolla tuurilla siitä tulisi vielä parin sadan siivouslasku, kun asunto ei ollut täysin tyhjä.
[/quote]
Täh? Ei siitä mitään siivouslaskua tule jos jättää jonkun pesuainepullon tai pari rättiä asuntoon, haloo. :-D Ja luuletko, että jokaisen muuton jälkeen remppamiehet käyvät remppailemassa asuntoa ennen uuden asukkaan saapumista? No tuota... ei, ei todellakaan.
Mitä olisi kiva löytää uudesta kodista? Itse ilahtuisin puhtaista räteistä avaamattomassa pakkauksessa sekä hmm... varmaan kahvipaketista. Tosin vainoharhaisena ihmisenä luulisin varmaan sen olevan myrkytettyä :)