Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
peuranka rivitalo majoitus
27.11.2014 |
Olemme lähdössä kylpylälomalle jyväskylän kupeeseen Peuranka spahan. Majoitukseksi tuli rivitalo majoitus. Tämä oli näitä diilejä... Onkohan kokemuksia? Luin muutaman arvostelun hotels.comihttp://www.peurunka.fi/kylpylahotelli/majoitus sivuilta, ei niin maireita.
Kommentit (4)
Mä en ole koskaan Peurungassa yöpynyt, mutta kylpylähän siellä on pari vuotta sitten remontoitu ja lenkkimaisemat ovat viihtyisät ja kauniit.
Ja Peurunka (ei Peuranka) sijaistee Laukaan kunnassa, vaikka Jyväskylä isompana kaupunkina onkin usein mainittu..
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En ainakaan liian pieneen koriin, kuyen kuvassa.🥴
Se on PeurUnka eikä se todellakaan sijaitse Jyväskylän kupeessa.
Alue: Aihe vapaa
No tuota... Ne rivitaloasunnot on alunperin rakennettu kuntoutusasiakkaille eli ei varsinaiseen hotellikäyttöön. Sen huomaa, pesutilat on kuin sairaalassa. Sisustus vanhanaikaista, epäviihtyisää. MUTTA ajaa asiansa nukkumapaikkana, toivottavasti aiotte viettää suurimman osan ajasta kylpylässä ym. Joissain huoneissa on varmasti hometta. Tuttavamme, jotka ovat työpaikoillaan altistuneet homeelle saivat samanlaisia oireita. Peurungan palvelut, siis kylpylä, ravintola jne ovat loistavia ja ulkoilumaastot mahtavat! Hyvää lomaa teille!