Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mitä tarkoittaa narsistien uhrilleen asettamat honey trapit?

Vierailija
02.10.2021 |

?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on sitä, että narsisti (sinä) teet jonkun itsekorostusaloituksen hunaja-ansaksi ja sitten joku joutilas kuhnuri (minä) tulee sinne kommentoimaan.

Vierailija
2/3 |
02.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

No jos joku saa voiton tunteet tämän palstan kommentoinneista se hälle suotakoon. Halvat on huvit. Honey trap on kyllä ihan muuta. Omat kommenntointini on tarkoitettu kaikille. Eikä hävetä yhtään, mikään kommentointi, vaikka en niitä suurella huolella ja ajatuksella väsääkään. Tämä on tällaista viihdetta. Vähän huonolaatuista välillä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.10.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole kuullut tuommoista termiä, kuulostaa vähän sellaiselta yleiseltä sanonnalta.

Groomaukseksi sanotaan kaikkea houkuttelua (takaisin). Rakkauspommitus kuuluu suhteen alkuun.

Narsistikeskustelua ei pitäisi sotkea nihilismiin tai vainoharhaisuuteen. Tuo hunaja-ansa alkaa mennä jo sinne toiselle puolelle, jos puhe naisista, niin naisvihaan.

Ja aivan selvää että narsismijauhannalla hämärretään omaa vastuuta tapahtumien kulkuun. Ellei nyt ihan huumatuksi tule.