Siis oikeasti kulkeeko joku tahraisissa vaatteissa? Siis yli 10 vuotias?
Tuli mieleen toisesta ketjusta. Työvaatetus on eriasia.
Kyllä mun mielestä aikuinen jonka vaatteissa on tahroja vaikuttaa todella oudolta ja vajaalta. Jos ei nyt sitten ole joku koditon.
Kommentit (10)
No minulla herää ajatus, että elämänhallinnassa on jotain häikkää. Itse en arvon välillä, että viitsinkö lähteä yli 2 päivää käytössä olleessa paidassa, mutta en ikinä lähtisi silminnähden likaisena.
Minulla on toppatakin kaulukset ja hihansuut hieman nuhraantuneet. Kyllä kuljen paksu tukka hulmuten. Olen piakkoin 60 v ja nainen.
Ei kulje :). Nyt olet varmaan tyytyväinen ap.
Tahroista en tiedä mutta tosi moni kulkee kaatopaikalle kuuluvissa farkuissa. Reikiä täynnä. Ei jymmärrä.
Jos paitaa on käytetty kaksi päivää, ei se välttämättä ole tahrainen. Joskus taas puhtaan paidan saa sässittyä jo kaksi minuuttia päälle pukemisen jälkeen.
Ainoastaan silloin kun taapero kerkeää huomaamattani tahria hameenhelman räkänokallaan tai pärskäyttää soseet suustaan. Tätä sattuu harmillisen usein. Likaista vaatetta en sentään päälleni laita, aina ei vaan kaikkia päivän mittaan kerääntyneitä tahroja huomaa. Sori siitä.
Jos ei ole vaihtopaitaa mukana ja paidalle tippuu jotain, pitääkö olla ilman paitaa kunnes pääsee kotiin hakeen puhtaan paidan?
Ehkä sattunut sillä hetkellä eikä huomannut tai ehtinyt vaihtaa. Kait ystävällisesti mainitsit asiasta kun kerran itse huomasit?
Ja mitä se sulle kuuluu?