Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uskotko, että AV:lla on myös oma trollikeskus?

Vierailija
18.11.2014 |

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1416112420125

Kun luin, että Venäjällä on oma trollikeskus, niin pakostamin hiipi mieleen ajatus, että AV:lla on myös jossain päin Suomea kokonainen kortteli, jossa tehdään yötä päivää töitä ja hiotaan mehukkaimmat trolli-ideat. Ei täällä muuten voi olla näin paljon aloituksia. Jotkut saavat varmaan leipänsä siitä, että tekevät noita aloituksia.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vanha hikinen äijä istuu "kauniin naisen" muodossa. Mutta entäs sitten? Keskusteluhan on tärkeintä!

Vierailija
2/5 |
18.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä, multa on just vuoro loppumassa. Hiotaan tänne kaikkia aloituksia ja lisäksi käydään kilpailijalla, MiitäsNyt:illä perseilemässä kaikki hyvät keskustelut ja kehumassa tätä paikkaa. Tää sopii hienosti näin eläkeläiselle, joustavat työajat, kivaa duunia ja palkan kun saa pimeänä, on mukava lisä eläkkeen päälle. Niillä sitten Pattayalle vuodenvaihteessa kuukaudeksi. Kivasti oppii uutta ja pysyy kärryillä vähän nuorempien asioista, kiinnostavinta on lähiaikoina ollut just toi Imettäjät-ohjelmasta keskustelu.

Sit kun haluaa tehdä vielä lisää, niin voi tehdä tässä rinnalla myös moden hommia. Se on ihanaa, saa toteuttaa omia unelmiaan. Yleensä niitä päiviä varten puen ihan oman uniformun päälle tuolta kaapista.

Mut nyt nukkumaan, että jaksaa taas painaa ensi yönä.

t. Mauri, 74v.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me ollaan soluttauduttu ympäri Suomea. Porvoossa tuntuu olevan yksi keskittymä.

Vierailija
4/5 |
18.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Juu, pääkonttori on tosiaan Porvoossa, oma toimipisteeni, ihan vaatimaton vaan, on täällä Pornaisissa. 

t:Mauri

Vierailija
5/5 |
18.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Villi huhu kertoo, että AV:n trillikeskus sijaitsee jossain päin Porvoon keskustaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi kaksi