Mitä teillä on keittiön altaan alla olevassa kaapissa/laatikossa?
Meillä on 2 roskista ja jotain epämääräistä alkaen kukkaruukuista ja muovihanskoista
Kommentit (27)
Roskia koko alahylly ja ylähyllyllä muovipusseja, pesuaineita, tiskitabletteja, puhtaita rättejä.
Roskikset. Biojäteämpäri. Pienessä paperikassissa pieniä pusseja Korihyllyssä jätekassit. Pesuainelaatikko ja kissanvessan lapio laatikossa.
Alemmassa laatikossa on roskikset. Ylemmässä laatikossa on biojätekasseja, astianpesutabletteja, rättejä ja sellaista.
Roskis toisen oven takana, toisen takana mm. muovipusseja ja konetiskiaineet.
Roskikset ja altaan putket. Ja joku vitun paha haju joka täytyy hinkata pois sitten kun muistan.
Biojätepussit+ normi roskapussit sekä roskikset. Ylähyllyllä tiskausvati jossa tiskiharja, pesusieni, astiantianpesuaine.
Lamppuja, paristoja, siivousvälineitä ja tyhjiä pulloja sekä tölkkejä ja jotain muuta roinaa.
Meillä on sellainen leveä ulos vedettävä kaappi. Kun vetää ulos, tulee mukana kolme roskista, yhdessä roskat, toisessa muovipussit, kolmannessa tyhjiä kahvipusseja ja paristojen keruutuubi. Kaapissa on vain yksi hylly, siellä on patalappuja, pannunalusia, harja, jolla pesen lavuaarit, liedenputsausaine ha tiskiaine. Ei muuta.
-kierrätysvaunu jossa 2 isoa roskista, 2 pienempää
-toisen puolen alahylly varattu palautuspulloille
-hylly jolla puhtaita keittiöpyyhkeitä, yleispuhdistusaine, käsitiskiaine, konepesuaine, kertakäyttöisiä puhdistusliinoja paketti. Lisäksi oven sisäpuolella naulakko johon voi laittaa kostean rätin kuivumaan
Kaks roskista ja siivousvälineitä sekä muovipusseja. Taitaa joku ämpärikin siellä olla.
Siivousaineita, roskikset, palautuspullot ja lamput/patterit jotka täytyy kierrättää.
Roskis ja pahvinkeräys. Vähän jotain rättejä ja sieniä pikkukorissa, mutta se pahvinkeräys kyllä dominoi koko tilaa. Uskomatonta miten paljon pahvia tuleekin normaalielämässä ilman mitään erityisempää Ikea-shoppailuakin!
Toisen oven takana roskisvsunu kahdella ämpärillä. Toisessa roskat, toisessa roskapussit eli muovipussit.
Toisen iven takana tiskiainetabletit sekä sekalainen röykkiö paperikasseja ja muovikasseja.
Hyllyllä puhdas tiskiharja, hiomakivi ja yks leikkuulauta.
Tämä siis yksi iso kaappi ilman väliseinää.
Lajitelma erilaisia roskapusseja, keittiönpesuaineet, luutut ja siivousliinat, pölypussit, swiffer. Oikeastaan kaikki muut siivousvehkeet paitsi kylppärinpesuaineet ja imuri.
Roskikset ei mahdu ko. kaappiin, kuten ei asuinmaassamme yleensäkään. Silti edelleenkin roskia viedessä avaan automaattisesti tuon kaapin oven.
roskis,helvetisti pusseja ja tyhjiä tölkkejä ja pulloja, ja pari siivousaine purnukkaa.
Roskis x 3 (vaunu), tyhjiä pulloja, tiskiaine, yleispesuaine, pari kukkaruukkua, konetiskitabletit, uuninpesuaine, roskispusseja, pari tiskirättiä (puhtaita) ja silitysrauta.
Perinteinen tuplakaappi, oikealla puolella kaksi roskista jotka voi kiskoja pitkin vetää ulos, vasemmalla puolella on ritilähylly jonka päälle kerätään kierrätyspaperi, sen alla on kahdesta kaljacasesta askartelemani metallijäte- ja kierrätyslasikeräysastiat. Niiden takana on käytetyt paristot laatikossa oottamassa kiertoon vientiä.