Miten hellit miestäsi isänpäivänä?
Lapset ovat tehneet kortit.
Itse ostin kukkia pöytään ja laitoin herkkuaamupalan; miehen suosikkeja eli kananmunaa, esipaistettuja "tuoreita" sämpylöitä, salameja, oliiveja yms.Suolasta Ja Rasvaista. Porkkanakakkua jälkkäriksi, jonka tein eilen ja tänään parhaimmillaan.
Päivälliseksi karitsan paahtopaistia, kermakonjakkikastike ja valkosipuliperunat. Hirveän raskasta syötävää, mutta näillä pysyy ukon naama hyvänä tänään :)
Kommentit (11)
[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 13:40"]
Odotatko sitten äitienpäivänä jotain muistamista?
[/quote]Jos kyse on kommentista ylempään niin tuli vaan mieleen, että äitienpäivänä odotan muistamista lapsiltani ja muistan itse omaa äitiäni ja mies muistaa omaa äitiään. Yleensä muistaa jotenkin minuakin mutta ei olisi tarpeen sillä en ole mieheni äiti.
Odotamme esikoistamme, joten oli pakko ostaa miehelle kortti, jossa luki jotain "iskä on pomo kunnes äiti tulee kotiin" tai muuta yhtä muka-hauskaa. Mies lähti aamusta töihin joten vähällä pääsen vielä tänä isänpäivänä.
Hyvä vaimo osta miehellesi seksiä seksityöläiselta. Runsas seksi on terveellistä miehelle kertoo tutkimus http://www.pyllykirja.fi/
Miksi hellisin kun on ollut mulle niin tympeä viimepäivät? Ei puhu mitään ja on muutenkin kuin olisin ilmaa. Muuten ajatuksena ok, on hyvä isä lapsille, mutta huonoa käytöstä en palkitse.
En mitenkään erityisesti. Olemme vapaaehtoisesti lapsettomia, joten juhlimme mieluummin 364 ei-isänpäivää vuodessa. Siinä onkin juhlan aihetta. :)
Aamupalan vein vuoteeseen, päivälliseksi paistan pihvejä ja kakkua jälkkäriksi. Ostin lahjan ja kortin askartelin vauvan kanssa.
AI kun katkeraa tekstiä :( Hyvä vaimo pitää huolen miehestään. Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
Onko teillä muilla niin, että miehen ei tarvitse tehdä isänpäivänä mitään? Mies makaa koko päivän. Aamupala katetaan pöytään, ruka laitetaan valmiiksi ja lapset hoidetaan. Meillä näin ja nyt alkaa kyllä jo kovasti nyppumään kun lapsi valvotti yöllä ja toinen itkenyt ja vinkunut flunssassa koko päivän. Mulka menee nuoppi sekaisin!
Kyllä, makaan itse äitienpäivänä :D
Miksi minun pitäisi omaa miestäni helliä isänpäivänä???? Eihän se minun isäni ole. Omalle isällehän se isänpäivälahja pitäisi antaa eikä miehelle.
Odotatko sitten äitienpäivänä jotain muistamista?