Apteekin raskaustesti, viivanpaikka/haamu
Nyt se selvis sitten et niissä on se vaikka aina sanotaan ettei ole. Kauhea pettymys kun tuli jopa vähän värillinenkin viiva kahteen testiin, (ehkä) mutta nyt pari päivää myöhemmin negaa.
Itkettää ja raivostuttaa, menkat myöhässä 8 päivää ja toive raskaudesta kova. Mutta ei :(
Kommentit (13)
http://aijaa.com/eOugX2 tossa kuva vielä. Alkas ne menkat jo et pääsis yrittää uudestaan.
Ei se ole testin vika jos raskaus ei jatku mutta vuoto ei ala heti.
Toivottavasti tärppää ens kerralla!
Älkää tehkö niitä raskaustestejä jos ette ohjeita osaa lukea ja päätätte itse tuloksen riippumatta siitä mitä testi näyttää. Toi on ihan yksiselitteinen negatiivinen tulos, ei mikään kemiallinen raskaus.
[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 11:20"]
Älkää tehkö niitä raskaustestejä jos ette ohjeita osaa lukea ja päätätte itse tuloksen riippumatta siitä mitä testi näyttää. Toi on ihan yksiselitteinen negatiivinen tulos, ei mikään kemiallinen raskaus.
[/quote] Kuvassa on selvä positiivinen, sorry!
[quote author="Vierailija" time="09.11.2014 klo 11:13"]Saitko sen negan samanlaisella testillä?
[/quote]
Sain.
Olit raskaana, mutta raskaus keskeytyi heti alkuunsa. Se on erittäin tavallista. Sitä ei vaan huomaa, ellei ole kärppänä tekemässä testejä.
Jos positiivisesti haluat ajatella, ainakin teillä on kaikki kunnossa raskauden alkamista varten.
Kemiallinen raskaus. Viivanpaikkoja ei ole.