Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

160€ rahaa lapsilisiin, mitä ruokaa

Vierailija
09.11.2014 |

Voisi tehdä että rahat riittää?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suuri kattilallinen nakkisoppaa ainakin.  Keittojuurekset ovat halpoja. siihen muutama peruna tai makaroneja ja nakit maksavat alle euron paketti. 

Makaroneja ja tonnikalaa ja jotain mausteita perään.

Ranskalaisia ja kalapuikkoja.  Molemmat halpoja.

Puuroa.

Pannaria, jossa kinkkusuikaleita.

Vierailija
2/7 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teet yhdet kunnon ostokset Lidlissä sillä 60eurolla ja ostat perunoita, porkkanoita, sipulia, omenoita, jauhelihaa (pakasta 200g annoksiin), ruisleipää, juustoa, voita, puurohiutaleita. Sitten jaat loppusumman jäljellä oleville päiville, etkä ylitä sitä päivän rahamäärää. Kyl se siitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osta tosiaan perunaa, porkkanaa, makaroonia isot satsit. Ja sitten halpaa leipää ja kananmunia. Munista munakasta, munakastikettta. Lisukkeeksi perunoille ja makaroonille myös jauhelihaa, tonnikalaa, tomaattimurskaa. Tee makaroonipataa, jauhelihasoppaa, yksinkertaisra tomaattikastiketta pastalle. Puurohiutaleet myös hyviä ja halpaa hilloa päälle jos puuro soljuu paremmin sen kanssa alas. Tuo ehdotus hyvä että nyt 60 e perustarpeeisiin ja sitten lopulla tarpeen mukaan maitoa tms.

Vierailija
4/7 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monelleko ihmiselle? Kaikki ruuat vai vain päivälliset ja iltapalat?

Vierailija
5/7 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ni milloin ne tulee?

Vierailija
6/7 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

N. 80€ per viikko. Pitäis riittää ok ihan tavallisiin ruokiin: karsit ostoskorissta vaan herkut ja ylimääräset pois ja ostat vain oikeaa ruokaa, kasviksia jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
09.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niitä euron nakkeja en suosittele ostamaan. ne ovat pelkkää jauhomössöä, joka ei pidä nälkää. Kannattaa katsella niitä halvennuksessa olevia laadukkaita nakkeja. Meillä ei ole liikaa rahaa käytettävissä ruokaan, mutta emme osta jauhomakkaraa. Sen sijaan tutkimme aina kaupassa käydessämme halvennuksessa olevat tuotteet. Ostamme niitä, ja teemme pakastimeen ruokaa aina isommat satsit kerrallaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kahdeksan