Tietääkö kukaan, mitä Siljan ruotsinristeilyllä tapahtuu tänä sunnuntaina?
Pohdittiin miehen kanssa josko lähtii ex-tempore risteilylle, mutta varatessa huomattiin sivuilla oleva varoituskolmio (:D) joka kertoi että tänä sunnuntaina 9.11 laivalla on paljon nuorisoa.
Ei viitsittäis mihinkään abiristeilyä vastaavalle alaikäisten risteilylle lähteä, joten olisi kiva tietää mitä on meneillään? Google ei auttanut.
Kommentit (13)
Eikö risteilymatkoilla ole ikärajat?
[quote author="Vierailija" time="05.11.2014 klo 21:50"]Eikö risteilymatkoilla ole ikärajat?
[/quote] mitkä ihmeen ikärajat? luuletko että risteilyt on alaikäisiltä kielletty? oletko ikinä ollut laivalla?
Eikö Tallink Siljan omilta nettisivuilta viihdeosiosta löydy laivakohtaisia viihde-/esiintyjäkalentereita?
Oisko syksyn abiristeilyjä? En kyllä tiiä, arvailen vain..
Kännipanoja ym haureutta. Älä sinä kunnon ihminen sinne mene! Jumala vielä upottaa laivan!!
[quote author="Vierailija" time="05.11.2014 klo 21:55"]
Eikö Tallink Siljan omilta nettisivuilta viihdeosiosta löydy laivakohtaisia viihde-/esiintyjäkalentereita?
[/quote]
Löytyy, mutta mitään erityismainintaa tuosta päivästä ei ole.
[quote author="Vierailija" time="05.11.2014 klo 22:02"]
Summer up cruise
[/quote]
Sori, unohdin sanoa että Helsingin lähtö! :D tuo lähtee sivujen mukaan Turusta.
Ainakin turussa on juuri nyt monella tiedekunnalla yliopistossa pikkujouluristeilyt tms. Ryyppäystä ja rälläystähän se on, mutta alaikäisiä eivät sentään ole.
ja ikärajoista sen verran, asiaan juuri perehtyneenä: ilman valvojaa siljan kaikille lähdöille pääsevät 18-vuotiaat, viikkarilla vastaava raja kaikissa lähdöissä on 21v (poikkeuksena jotkut hki-tallinnna-välin reissut.)
Saattaa olla amk bilereissu. Muistelisin, että piti olla tämän kuun alkuvaiheessa jotain.
Nosto!