Pidätkö koirista?
Kommentit (9)
Jos kaveri ei nuku pommiin vahtiessa niin menettelee
Neutraali. Jotkut koirat ovat kivoja, jotkut ärsyttäviä räksyttäjiä.
Rakastan koiria!Koskaan omaa koiraa ei ollut. Huono puoli olen vanhana tullut alergiseksi niille.Johtuuko huonot keuhkoni,jossa ei montaa tervettä happi rakulaa jäljellä? Aivan innossani otin hoitaa pienen koiran ,puhtaalla sydämellä ja palkatta.Alko tulee silmätulehduksia, keuhkoputkentulehduksia. En osanut yhdistää koiraan aluksi.Koira saatetin tarpeen tulle tuoda aamua kello 6.30 -ja hakea 18.30. Olin kyllä sen kanssa naimisissa.Piti viedä ulos 3h välein pisulle.Lisäksi oli huono lähtemään kerrostalo alueen pihapiiri pois.Sain kyllä houkuteltua vähän edemäs pihasta.Koira myös haukkui postin kantajan kuin rappuussa kulkevat ihmiset. 3 kertaa hiljaa,tokeni!Jouduin lopulta sanomaan en voi koiraa otta hoito saan niin vahvat alergia reaktiot. Alergia lääkeet ei auta. Harmi. Surulisinta oli että perhe närkästyi asiasta,etten voi koiraa otta enää hoitoon.Ymärtämättä siitä koitui terveysongelmia minulle.Voin kyllä ulkona koiraa silitää,kun en työnä naamani koiran turkiin,heti alkaa kurku kuivaa,kiristää,Yskitää ties mitä. ymm.Unohdan vain se usein kun koirat niin ihania rotuun kokon katsomatta.
En pidä, en varsinkaa uroskoirista. Niillä on aina kuono naisen haarovälissä haistelemassa, eikä usko käskyjä lopettaa. Sitten ne menee onnessaan ryskyttämään jotain sohvatyynyä. Raivostuttavia otuksia!
Joku pieni chihu olis kiva. Sellainen jota voisi kantaa mukana kassissa.
Vierailija kirjoitti:
En pidä, en varsinkaa uroskoirista. Niillä on aina kuono naisen haarovälissä haistelemassa, eikä usko käskyjä lopettaa. Sitten ne menee onnessaan ryskyttämään jotain sohvatyynyä. Raivostuttavia otuksia!
Kannattaa pestä se haiseva toosa joskus niin ei ole tuollaista ongelmaa.
Minä pidän vain omasta koirastani, muut koirat ovat yleensä epämiellyttäviä.
Pidän. Ollutkin useita koiria pienestä pitäen.
mies53v