Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuttu saa jatkuvasti potkut, neuvoja?

Vierailija
21.10.2014 |

Tuttavani on työtön. Hänellä tähän mennessä eripituisia pätkiä keittiötyössä. Kiukkuaa kun ei saa työtä, pienehkö kaupunki jossa kaikki tuntee toisensa.. Edellisessä työpaikassa oli pari kk, sai nuhtelua huonosta asenteesta ja joustamattomuudesta ( työ sisältää lähinnä iltavuoroja, myös viikonloppuisin) mutta tuttuni vetoaa aina ettei lapsen takia voi joustaa koska lapsen päiväkoti on auki arkisin 6-16. Tuttu haukkuu paljon pomojaan, myös töissä ja sairastelee paljon (tupakoi) joten mikä neuvoksi? Herkkä suuttumaan jos koitaa edes vihjata mistään.... Ei kestä oikein itseensä kohdistuvaa palautetta

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ed työpaikassa siis piti lastaan siskollansa iltavuorojen aikaan, lapsi arkisin tarhassa normaalisti.

Vierailija
2/7 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

 Neuvon sinua hoitamaan omat asiasi jos tuttu ei erikseen jotain neuvoja pyydä.

Mitä voisit muka tehdä jos toisen asenne töissä on pepusta? Menisit pitämään häntä kädestä kiinni sinne työpaikalle, hyssyttelist ja potkisit välillä perseelle?

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna olla. Jotkut marttyyrit eivät vaan kestä ajatusta, että heidän asenteessa olis ongelma. Kaikki on aina muiden vika. Aina. Kälyllä on joka työpaikassa ollut paska pomo ja duunikaverit. Leidin pitäis katsoa peiliin, olisiko itse voinut toimia toisin mutta se on mahdotonta, koska hänessähän ei ole vikaa. Anna olla.

Vierailija
4/7 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa ihan mun tutulta, sillä erotuksella että se ei polta.

Vierailija
5/7 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ohjeita tutullesi: Korjaa asenteesi, koska työnantajilla on varaa valita. Hyväksy, että työpaikalla ei aina ole kivaa. Lopeta pomojen haukkuminen. Lopeta tupakoiminen. Ala harrastaa jotakin, mistä tulee hyvä mieli, niin töissäkin on helpompaa.

Vierailija
6/7 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Harvemmin tuommoiset oppii vaikka neuvoja kuinka koittais hellästi antaa t. Isosisko

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tuttusi voisi vuorotyötä saadessaan hakea lapselleen vuoropäiväkotipaikkaa. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi kaksi