Miten käytte vaunujen kanssa Kumpulan helmessä?
En jotenkin ymmärrä. Lastenvaatekirppis on auki 10-17, mutta sisälle ei saa mennä vaunujen kanssa. Miten te muut homman hoidatte? Ihan pienen voi toki jättää ulos nukkumaan, mutta en kyllä voi mitenkään kuvitella, että 10 kk vanhan voisi vaan jättää siihen ulos torkkumaan ja mennä shoppailemaan. Tai ainakaan oma lapsi ei enää niin sikeitä vetele ja siinä on vielä hirveä liikenteen melu vieressä.
Kommentit (3)
Joku hoitaa lasta ja käyt yksin? Tai lapsi kantoreppuun tai liinaan. Tai itkuhälytin rattaisiin ja haet lapsen syliin jos herää ja sen jälkeen maksat ostokset ja kokeilet joku toinen päivä uudestaan.
Eikö siinä tuulikaapissa ole aina vaunuja? Jos nukkuu, jätät siihen ja käyt välillä vilkaisemassa. Jos on hereillä, otat kainaloon.
Eikö ketään ole kertomassa?