Suomessa ei osata edes varoittamalla terävöittää ihmisiä pyytämään anteeksi
Tehdään jotain mielikuvia siitä että mitä ollaan tehty väärin mutta ei kerrota mitä ollaan tehty väärin koska tällä metodilla paholaiset voivat vainota sillä pantilla että "heitä vainotaan" ja samalla "vääryyttä tehnyt" on täysin irtaantunut todellisuudesta koska tuntematon pelko vääryydestä ei ole tuttua suurimmalle osalle ihmisiä paitsi paholaisilla ja se luo turhia paineita ihmisten keskuuteen, ellei tosin teroiteta kynää jotta voitaisiin sopia.
Kommentit (5)
Tai sitten on sanottu mitä tämä toinen on tehnyt väärin mutta ei ota sanomisia vakavasti tai todesta (ei kiinnosta). Olan kohautuksella kuitataan vaan ja meno jatkuu.
Sitten kun varoittelijat ovat kurkkuaan myöten täynnä vääryyttä ja välit jopa katkeaa ja kunnolla suututaan niin johan tämä alkaa kovaan ääneen uhriutumaan eikä muka tiedä mitä on tehnyt väärin. Huoh.
Opettele ilmaisemaan asiasi niin, että muutkin ymmärtävät. Olet ollut liikaa yksin etkä enää osaa ilmaista itseäsi muille.
Negatiivisuus on vainoamista.
Alanuolittaja juuri todisti sen antamalla minulle lisää sykettä ihmisen pelosta mitä ei opeteta koska koko juttu on korruptiota.
Ap.
Negatiivisuus on vainoamista.
Alanuolittaja juuri todisti sen antamalla minulle lisää sykettä ihmisen pelosta mitä ei opeteta koska koko juttu on korruptiota.
Ap.