Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muuramen seksuaalirikolliselle nostettiin uusi syyte

Vierailija
14.10.2014 |

Muuramen seksuaalirikosvyyhdistä tuomitulle päätekijälle on nostettu uusi syyte törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä.

Miehellä epäillään olleen vielä yksi lapsiuhri entisten uhriensa lisäksi. Rikossyyte on tullut vireille Keski-Suomen käräjäoikeuteen, kerrotaan Sisä-Suomen syyttäjänvirastosta.

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/muuramen-seksuaalirikolliselle-nostettiin-uusi-syyte/4408500

Poliisi kertoi aiemmin, että yli 50-vuotiaan tamperelaismiehen epäillään syyllistyneen hyväksikäyttöön 1990-2000-lukujen vaihteessa. Asianomistajana on eri lapsi kuin aiemmassa jutussa, josta mies sai 10 vuotta vankeutta. Poliisi alkoi tutkia uusia epäilyjä viime vuoden lopulla.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alkoi tutkia viime vuoden lopulla eikä vieläkään päätöstä mihinkään suuntaan? Ei oikein ole uhrin puolella tämä systeemi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kuusi