Millaisen miehen te perseenpuristelija naiset luulette saavanne?
Olen ollut aviomieheni kanssa yhdessä 9 vuotta, ja suhteemme alussa ennen vakiintumista naiset tekivät rohkeita ehdotuksia miehelleni. Kourivat jopa sepaluksesta, puristelivat takapuolesta ja ehdottivat seksiä ensimmäisessä lauseessa. Mieheni koko sellaisen vaivaannuttavaksi, ja meidän suhde alkoi ystävyydestä pikku hiljaa,emme etsineet suhdetta. Vuosien aikana olen huomannut että esimerkiksi baareissa naiset ovat todella röyhkeitä, vaikka olen mieheni seurassa naiset ehdottelevat. Se ei häiritse minua yhtään, yleensä poistun sivummalle ja lähinnä tunnen myötähäpeää. Jos mieheni joskus minua pettäisi, se ei tosiaankaan tapahtuisi näiden puristelijanaisten kanssa vaan se vaatisi jotain suurempaa tunnetta. Baarissa sitä ei ole. Emme ole käyneet pitkiin aikoihin missään, mutta mieheni oli kaverinsa polttareissa ja kertoi saman menon jatkuvan. Erään kerran jopa uimahallissa joku nainen on ottanut kiinni mieheni etumuksesta ja ehdottanut jatkoja.. UIMAHALLISSA? :D Jos joku mies tekisi minulle samoin, veisin asian poliisille. Mies sanoi että seuraavan kerran aikoo itse tehdä samoin, sillä jokaisella on oikeus päättää omasta ruumistaan ja kosketaanko siihen vai ei.
Mitä te naiset kuvittelette saavuttavanne tuolla törkeällä käytöksellä? Mikä mielestänne oikeuttaa teidät seksuaaliseen häirintään, ja millaisen miehen kuvittelette saavanne tuolla käytöksellä? Missään nimessä että saa kunnon miestä, ja mies joka mukaanne lähtee tuollaisen perusteella ei ole millään mittapuutta naista kunnioittava ja arvostava tapaus. Miettikää itse niin, että jos olette tanssilattialla ja mies tarttuu teitä takapuolesta, onko se teistä ok? Jos on, niin ehkäpä ansaitsette toisenne, mutta samalla teette todella suuren karhunpalveluksen kaikille naisille. Olette kohdanneet miehen joka ei kunnioita rajojanne, joka ei arvosta teitä, miksi alennatte itsenne esineeksi? Ettekö halua olla ihmisen kanssa joka kokee että seksuaalinen koskemattomuus on jokaisen oma asia, ja että te saatte itse määrätä siitä kuka teitä koskettelee?
Minä itse koin vähän aikaa sitten tyttöjen baari-illassa jopa todella törkeää puristelua miesten taholta, ja olin järkyttynyt kuinka normaalina pidetään sitä että olet tanssimassa ja miehet koskettelevat takaa päin "salaa". Vastenmielistä, limaista ja surullista. Nykyisin kun naisetkin ovat vapautuneet, ovat molemmat sukupuolet kuin jotain kiimaisia elukoita yökerhoissa.. hyi helvetti. Vaatikaa enemmän, oikeasti!
Kommentit (13)
Aika hurjaa että uimahallissakin käydään kiinni. Baarissa vois jotenkin "ymmärtää" että ollaan liian kännissä ja siksi toimitaan aivottomasti. On varmaan miehelle hankala tapaus, jos vaikka kouraisis naista haaroista "kostoksi" niin sais syytteen raiskauksen yrityksestä. Ja jos taas ei vastustele, niin se ymmärretään ehkä myöntyväisyydeksi. Itse oon joutunut törkeimpien ehdottelujen ja kourimisien kohteeksi risteilyillä. Siellä tuntuu moni jättävän aivot satamaan.
Jos mä kourisin jotakin niin ainoa tarkoitus on hakea seksiä eikä mitään elämänkumppania.
Kaksoisstandardit. Rusinat-pullasta tasa-arvo. Naisilla on oikeus vartaloonsa.
Odottakaa vaan vielä tulee päivä kun kukaan ei tule kourimaan saati edes katsoisi haluavasti. Vaatikaa vaan alle 30v tasa-arvoa jne. Sitten 34v alkaen voitte tulla itkemään kun ketään ei kiinnosta.
Kotona on hyvä olla jos ei halua muihin ihmisiin sekaantua. Ketään ei tietenkään saa väkisin ahdistella, mutta pieni flirtti on elämän suola ;.)
Jos ite haluaisin seksiä mieheltä niin varmaan juttelisin hänen kanssaan ja kysyisin suoraan että kiinnostaako. Sinkkuaikana oli joskus yhdenillanjuttuja, mutta en tosiaan käyny käsiksi miehiin enkä varsinkaan naisten kanssa liikkuviin. Ihan ihme moukkia naiset jotka kourii miehiä, ei sen kummempia kuin samanlaiset miehet. Voihan sitä flirttailla ja jutella, kyllä siinä selviää olisko saumaa.
[quote author="Vierailija" time="13.10.2014 klo 14:21"]
Odottakaa vaan vielä tulee päivä kun kukaan ei tule kourimaan saati edes katsoisi haluavasti. Vaatikaa vaan alle 30v tasa-arvoa jne. Sitten 34v alkaen voitte tulla itkemään kun ketään ei kiinnosta. Kotona on hyvä olla jos ei halua muihin ihmisiin sekaantua. Ketään ei tietenkään saa väkisin ahdistella, mutta pieni flirtti on elämän suola ;.)
[/quote]
Vertaatko oikeasti käsiksi käymistä flirttiin? Käytkö ihan täysillä...? Kenelläkään ei ole oikeutta käydä käsiksi toiseen ihmiseen, ei vaikka paikkana olisi yökerho ja kourija kuinka kiimassa tahansa. Naiset oikeuttavat itselleen käytöstä jota ei koskaan siedettäisi miehiltä, se ei ole tasa-arvoa millään tapaa. Siinä sinkkulaiva-ohjelmassakin oli se blondi joka kehui kuinka on tarttunut miestä munista iskumielessä.. oikeasti ovatko naiset aivan idiootteja?
Itse en käy baareissa juuri siitä syystä, että tanssilattialla ihmiset käyttäytyvät kuin eläimet. Jos joku mies puristaa perseestä, miehen tyttökaveri tulee paikalle ja vetää tukasta (on käynyt kahdesti näin). Kiitti vitusti ääliöt, ensin joudun seksuaalisen häirinnän uhriksi ja sitten vielä pahoinpidellään. Pysyn kotona kiitos kyllä, mutta onhan se aivan perseestä että normaalit ihmiset jäävät kotiin kun nämä saapasaivot valloittavat yökerhot. Pysyisitte itse alkueläimet kotonanne, ja antaisitte normaaleitten ihmisten pitää välillä hauskaa!
[quote author="Vierailija" time="13.10.2014 klo 14:10"]
Jos mä kourisin jotakin niin ainoa tarkoitus on hakea seksiä eikä mitään elämänkumppania.
[/quote]
Sulla ei ole mitään oikeutta kouria toista ihmistä, vaikka seksiseuraa hakisitkin.
[quote author="Vierailija" time="13.10.2014 klo 13:57"]
Aika hurjaa että uimahallissakin käydään kiinni. Baarissa vois jotenkin "ymmärtää" että ollaan liian kännissä ja siksi toimitaan aivottomasti. On varmaan miehelle hankala tapaus, jos vaikka kouraisis naista haaroista "kostoksi" niin sais syytteen raiskauksen yrityksestä. Ja jos taas ei vastustele, niin se ymmärretään ehkä myöntyväisyydeksi. Itse oon joutunut törkeimpien ehdottelujen ja kourimisien kohteeksi risteilyillä. Siellä tuntuu moni jättävän aivot satamaan.
[/quote]
Jep oli joku rouva yritysjohtaja rouva kyseessä, vanhempi nainen. Oli oikein silmiin tuijottanut ja puristanut. Luoja, voiko myötähäpeä olla suurempi... Onkohan naista edes hävettänyt...
[quote author="Vierailija" time="13.10.2014 klo 14:21"]
Odottakaa vaan vielä tulee päivä kun kukaan ei tule kourimaan saati edes katsoisi haluavasti. Vaatikaa vaan alle 30v tasa-arvoa jne. Sitten 34v alkaen voitte tulla itkemään kun ketään ei kiinnosta. Kotona on hyvä olla jos ei halua muihin ihmisiin sekaantua. Ketään ei tietenkään saa väkisin ahdistella, mutta pieni flirtti on elämän suola ;.)
Jos muniin käydään kiinni niin se ei ole flirttiä. Flirttailu ei ole kyllä iästä kiinni. Itse oon 42 enkä oo kokenut että mut olis miehet ihan kokonaan "unohtaneet". Päin vastoin.
[/quote]
Mistä tuollaisia naisia löytyy? Kuulostaa ällöttävältä. En ole ikinä nähnyt tuollaista, mutta en ole mies, joten mistäpä minä tiedän. Yhtä idioottia ja tuomittavaa toimintaa naisilta kuin miehiltäkin. Jokaisella on oikeus oman ruumiiseensa ja päätökseen siitä, kuka sitä koskee.
"Flirttailee kourimalla ohikulkijoiden perseitä ja munia. Ihmettelee kun on edelleen sinkku"
Sukulaismies otti tuollaisen miestenkourijan ja mun mies joutu kerran kohteeksi. Oltiin aivan järkyttyneitä molemmat, ei mies kehdannu kuin vasta kotona kertoo persepuristelijan yllättäneen. Akka vaan nauroi, kun mies mulkaisi, että mitä *ittua?
Nyt parikytvuotta myöhemmin tuo keski-ikäinen harppu jahtaa edelleen puristeltavaa yökerhoissa. Ilmeisen huonolla menestyksellä. Ällöttävä harppu ja luulee olevansa oikea lahja miessukukunnalle:O En ymmärrä, mistä se itsevarmuus ja oikeus kopeloimiseen oikein kumpuaa. "Viinilasillisesta" kai. Käsittämätöntä käytöstä!
Mä olen huomannut että baareissa naiset ovat kauniimpia suhteessa siihen, miten miehet ovat komeita. Sääliksi käy suomalaiset naiset, kun näiden persjalkaisten junttimiesten kanssa joutuvat onneaan koittamaan. En tiedä missä peräkarvialla nämä kananpersetukkaisista siiderivalasnaisista jauhavat takamaantanelit käyvät, mutta ei kyllä ainakaan meidän kaupungissa voi yökerhojen perusteella sitä huomata. Naiset panostavat itseensä (alle kolmekymppiset ainakin) ja näyttävät kauniilta, ja sitten on nämä miehet... tennarit, kivipestyt farkut, ja ruutupaita/halpa kauluspaita. Joillain turhakkeilla vielä pipo tai päähine päässä.. apua! ? :D Viime lauantaisen perusteella sanoisin, että kyllä siellä oli naisporukoita hauskaa pitämässä ja kymmeniä yksinäisiä miehiä, ja miehet jallittivat naisia. Tuloksetta. Nakkikiskalla sitten umpikännissä angstaavat kun ei tullut pillua.
Suomalainen nainen ei totta tosiaan tarvitse miestä enää mihinkään, omavaraisuus on tehnyt sen että enää ei riitä että olet vakityössä oleva mies joka ei hakkaa, nyt pitäisi olla oikeasti olla jo enemmän.