Sara Sieppi ja tosi-tv
Minkä ihmeen takia tämä naikkonen osallistuu jokaikiseen ohjelmaan mikä töllöstä tulee?? On BB, Kaksi julkkista ja yhdet häät, Martina ja hengenpelastajat, Splash, Viidakon tähtöset ja nyt vielä Tavallista elämää! Unohtuikohan joku vielä...? Heti kun näkee jonkun uuden vastaavan ohjelman mainoksen niin jo tietää, että Sara Sieppi on siellä.
Kommentit (63)
Siellä se tuulipukupäivitys kyllä edelleen on.
Katsokaa tämän päivän Iltalehteä, ihan hirveä sekasotku sen kämpässä.
Sillä ei ole muuta keinoa tienata. Sillä ei ole mitään koulutusta eikä ammattia. Vuosia pyörii "piireissä", kaikissa mihin se huolitaan ja silti sillä on vain vuokra asuntona hirvee läävä eikä senttiäkään omaisuutta.
Aika traaginen hahmo.
Ihme kyllä, että noin moneen ohjelmaan päässyt tuolla persoonalla, tylsempää tyyppiä saa kyllä etsiä kauan. Ei se misseys pelasta yhtään, kyllä realitytyyppien pitää olla friikimpiä ja säihkyvämpiä tyyppejä.
Alkaa tulla jo korvista ne kuluneet lätkänpelaajaläpät. Itse en huutelisi, jos en olisi yrityksistä huolimatta vaimoksi saakka kelvannut.
[quote author="Vierailija" time="06.10.2014 klo 21:07"]
Ihme kyllä, että noin moneen ohjelmaan päässyt tuolla persoonalla, tylsempää tyyppiä saa kyllä etsiä kauan. Ei se misseys pelasta yhtään, kyllä realitytyyppien pitää olla friikimpiä ja säihkyvämpiä tyyppejä.
[/quote]
Tavallaan ärsyttää että Sara ei TEE julkisuutensa eteen yhtään mitään. Nuo muut bimbot sentään antaa itsestään jotain. Sara vaan seisoo taustalla sovinnaisena.
Oho niinpäs olikin, anteeksi. Eihän sille kukaan uskalla mennä kommentoimaan kun ois Särkät heti puolustelemassa. Paistaa noista sen muistakin päivityksistä niin itsekehu, mukamas tuntematon pappa kehumassa kulmakarvoja, yeah right[quote author="Vierailija" time="06.10.2014 klo 21:03"]Siellä se tuulipukupäivitys kyllä edelleen on.
[/quote]
Kyllä! Saran lisäksi toinen oksettava lehmä on toi hemmetin ruma minna sara! Epäaidompaa muijaa saa hakea. Hyi saatana.
Tämäkö makasi koko Cänädän kiekkomaajoukkueen kanssa?
Ja yritti Granlundia...
Jos tv-ohjelmiin osallistumisesta maksetaan, ja ihmiset katsoo niitä, ja kanavat saa niistä rahaa, niin miksi se olisi huonompi asia kuin esim. vaatemyyjänä tai kynsiviilaajana toimiminen? Vai onko av joku ammattienhyväksymisvirasto, jossa määrätään mitä ihmiset saa tehdä työkseen ja mitä ei?
[quote author="Vierailija" time="06.10.2014 klo 21:00"]
Sara jää kelkasta kun tilalle tulee tarpeeksi monta räiskyvää ja mielenkiintoisempaa tyrkkyjä. Nyt valinnanvaraa on suomessa liian vähän mutta kyllä se tästä.
[/quote]
Mä luulen että tv-julkisuus menee Suomessa koko ajan enemmän ja enemmän riman alle. Nytkin jo aletaan tehdä sitä Temptation Islandia kun BB:t ja Viidakon tähtöset on liian kesyjä. Viiden vuoden päästä muistellaan että Siepin aikana tv-ohjelmissa oli sentään vielä joku taso jonka alle ei menty.
Ei ihmekään, ettei Miss Suomea enää arvosteta eikä pidetä "minään", jos missit osallistuvat tosi-tv-ohjelmiin seiskatyrkkyjen kanssa. Missillä pitäisi olla edes jotain arvokkuutta..
[quote author="Vierailija" time="06.10.2014 klo 21:20"]
Jos tv-ohjelmiin osallistumisesta maksetaan, ja ihmiset katsoo niitä, ja kanavat saa niistä rahaa, niin miksi se olisi huonompi asia kuin esim. vaatemyyjänä tai kynsiviilaajana toimiminen? Vai onko av joku ammattienhyväksymisvirasto, jossa määrätään mitä ihmiset saa tehdä työkseen ja mitä ei?
[/quote]
Niin, kyllähän prostituutiosta ja strippauksestakin maksetaan. Kaikki ammatit vaan eivät ole yhtä arvostettuja kuin toiset.
[quote author="Vierailija" time="06.10.2014 klo 21:16"]Kyllä! Saran lisäksi toinen oksettava lehmä on toi hemmetin ruma minna sara! Epäaidompaa muijaa saa hakea. Hyi saatana.
[/quote]
Vaikka Minnakin on aikamoinen julkisuustyrkky, kyllä minä hänestä pidän enemmän kuin Sarasta. Minna vaikuttaa kuitenkin määrätietoiselta ja päättäväiseltä ihmiseltä ja sellaiselta, jolla on oma persoona ja omat mielipiteet.
Oi niitä aikoja, kun missit olivat tyylikkäitä ja edustavia kansainvälisen luokan naisia ja roolimalleja (Armi). Mille lie nuo tyrkkytisuhuulitähtöset enää roolimalliksi sopisivat.
Mun mielestä on turha julkkis. Martinalla sentään on omia yrityksiä + miljoona kertaa mielenkiintoisempi persoonallisuus. Sara on tylsä kuin seinätapetti. JulkkisBB:ssäkin oli tylsimpiä tai varmaan tylsin asukas. Minua nolottaisi jos oma tytär olisi tuollainen tosi TV -kerääjä, jolla ei mitään muuta tunnu olevan elämässä.
No, onhan hän vasta 23, että aikaa on onneksi muuttua. Tuli mieleen, että Saran missivuonna oli mm. finaalissa Niina Lavonen ja hän on käynyt töissä pankissa, on tehnyt myös mallintöitä, mutta ei ole kiertänyt näitä hömppäsarjoja.
[quote author="Vierailija" time="06.10.2014 klo 21:26"]
Ei ihmekään, ettei Miss Suomea enää arvosteta eikä pidetä "minään", jos missit osallistuvat tosi-tv-ohjelmiin seiskatyrkkyjen kanssa. Missillä pitäisi olla edes jotain arvokkuutta..
[/quote]
No esim. tuohon hääohjelmaan osallistuu Siepin lisäksi kultalevyjä myyneitä artisteja, Idols-voittaja, eduskuntavaalien ääniharavia ja viisinkertainen olympiamitalisti. Jos missien arvostuksen pitäisi olla tuon yläpuolella, niin ei Suomesta löytyisi ketään, jonka voisi valita missiksi.
[quote author="Vierailija" time="06.10.2014 klo 20:43"]Näkikö kukaan Siepin facebook päivitystä joku pari viikkoa sitten? Poisti sen kyllä hetken päästä. Ivasi siinä vastaan kävellyttä "oman ikäistään" pariskuntaa jolla oli samanlaiset tuulipuvut päällään, ja Siepin mielestä nuoruudestaan pitäisi nauttia.. panemalla jääkiekkoilijoitako? Mielestäni se oli Sieppi, mutta en enää löytänyt päivitystä, luulen että tajusi itsekkin mokanneensa tai sitten joku järkevä tajusi kommentoida sille takas
[/quote]Mitä päivitti? Mulla ei ole fb
Eikö se Sara kruunattu missiksikin vaan sen takia, että Pia Lamberg (Pakarinen) luovutti tittelinsä eteenpäin silloin Korkojen Kera ohjelmassa? Eli ei edes voittanut tätä missin titteliä alunperinkään.
Sara jää kelkasta kun tilalle tulee tarpeeksi monta räiskyvää ja mielenkiintoisempaa tyrkkyjä. Nyt valinnanvaraa on suomessa liian vähän mutta kyllä se tästä.