Toukokuiset 2022
Kommentit (18)
Täällä ja yksi positiivisen testin tehnyt 😍 mua kans kiinnostaa suljettu ryhmä!
Tiia
Kivaa! Onnea plussasta! Toivottavasti joku muukin tänne löytäis!
Täällä myös plussannut. Kolmas tulossa:)
Täällä tuli myös plussa pari päivää sitten. Lapsia entuudestaan jo useampi 😊 laskettu aika jossain 7. tai 9. toukokuuta.
Alaselkäkipu piinaa ja loputon väsymys. Varhaisultraan en taida mennä kun en muidenkaan kohdalla ole käynyt.
Hei ! Täälä 5+6 ja minua kiinnostaisi myös suljettu ryhmä 😊
Minulla taitaa myös olla laskettu aika noihin aikoihin, mikäli päätän raskauden jatkuvan.. ajoitus on kertakaikkisen huono, mutta en osaa tehdä päätöstä. Tänään kävin ultrassa, kun PCO:n vuoksi en tiennyt yhtään, miten pitkällä tilanne on (viimeiset menkat oli juhannuksena). Lääkäri arvioi raskauden keston olevan 5-6 viikkoa, ja sikiö ja syke näkyi. Olen ahdistunut, masentunut ja huolissani monesta asiasta, vaikka pitäisi kaiketi iloita. Ensimmäinen ja ainoa lapsi olisi kyseessä.
Tosi surullista kuulla, N29 😔. Varmasti aiheuttaa paljon tunteita suuntaan ja toiseen. Mutta tervetuloa tänne joka tapauksessa prosessoimaan asiaa. On lupa myös tuntea ahdistusta. Onneks asiat yleensä järjestyy! Tsemppiä! ❤️
N29 ymmärrän tunteesi, mulla oli ihan samanlainen fiilis esikoisen kohdalla. Päätin pitää lapsen ja elämä muuttui positiivisesti, vaikka aluksi pelotti enkä hetkeäkään oo katunut❤
Heippa,
täällä tänään aamulla plussattu, 4+1.😊 heinäkuussa ovulaation induktion avulla saatu plussa joka oli kemiallinen😔 toivon että tämä pysyy matkassa mukana. Onko muuten muilla ollut menkkamaista kipua alavatsalla? Huolestuttaa että tämäkin menisi kesken.😕
Täällä myös muutama päivä sitten plussattu. Toinen olisi tulossa. Kesäkuussa tuli heti alkuun keskenmeno joten toivotaan että tänä pysyisi matkassa. Laskureiden mukaan laskettuaika olisi 16.5 ja nyt mentäisiin 5+0 viikkoa.
Hei! Täälläkin plussattu odotettu pikkusisarus 🙏 kovasti en vielä uskalla tuulettaa, tänä vuonna jo kaksi keskenmenoa taustalla. Nyt taitaisi olla 4+4
Minä liityn myös toukokuusten seuraan siinä toiveissa että pikkunen pysyy mukana. Esikoisen fb ryhmä on ollut niin huippu tuki koko raskauden ja vauva-ajan että sellainen olisi ihana myös tähän raskauteen☺️ Joko joku täältä on kerennyt ryhmän perustaa?
Hei, minäkin liittyisin mielelläni ryhmään. La 8.5. eli viikot tänään 9+2. Mietin pitkään, ehdinkö ja jaksanko liittyä ryhmään, mutta vertaistuki olisi ihanaa.
Meillä on 2008 ja 2010 syntyneet lapset, joten iltatähteä odotellaan.
Menina
Täällä myös odotellaan toukokuista, La 6.5. Tänään oli just ultra joten vähän uskaltaa jo iloita. Kolmas lapsi tulossa ja ryhmä voisi myös kiinnostaa 😊
Helmiliina, minulle ei ainakaan ole tullut koskaan mitään vastausta tuohon viestiin. 2.5. on la ja olisi kiva saada vertaistukea 😊.
Menina 13+3
Hei vielä, Helmiliina, nyt löysin Facebookista ryhmän tällä samalla nimellä ja laitoin pyynnön liittyä sinne.
Kiva kun täälläkin on toukokuisille oma ryhmä 😊 mulla la 30.5 eli 11+5 meneillään nyt. Tiistaina olisi nt-ultra vaikka muutaman kerran on jo yksityiselläkin käyty katselemassa tyypin touhuja 🙈
Moikka! Onko muita äskettäin plussanneita? Aiempien raskauksien tavoin salainen fb-ryhmä kiinnostaa. Olisiko vertaisia?
Mä plussasin eilen, tosi aikaisin sillä tänään vasta viikkoja 3+5. Jännityksellä odotan, mitä tämä kolmonen tuo tullessaan ja hartaasti toivon, että kaikki menee hyvin.