Ärsyttävää olla miehen lähellä, koska heti haluaa seksiä
Olemme olleet suhteessa jo 6 vuotta ja meillä on 3-vuotias lapsi. Mies on joku ihme seksimaanikko.
Ei voi halata, olla lähellä, nukkua liian lähellä kun mies aina vie sen seksiin.
Ihan sairaan ärsyttävää ja stressaavaa. Jotenkin ajattelin suhteen alussa että tämä vähenee sitten ajan kanssa, mutta ei.
Mies eli oikeasti ns.selibaatissa vuoden verran ennen seurusteluamme, voiko johtua siitä? Ettei saa kyllikseen kun joskus joutunut olemaan puutteessa?
Kommentit (38)
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 11:26"]Vitsit mitä läppää, olisit onnellinen, että miestä kiinnostaa vielä, kyllä se vanhetessaan lopettaa.
[/quote]
No tässä on huono puoli että mies suuttuu heti jos en anna.
Vähän sama, suhdetta takana 3v, ja poikaysävä haluaisi lähes joka päivä :/ Minulta vie koulustressi halut. N17 (jos sillä on merkitystä)
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 11:29"]Vähän sama, suhdetta takana 3v, ja poikaysävä haluaisi lähes joka päivä :/ Minulta vie koulustressi halut. N17 (jos sillä on merkitystä)
[/quote]
No minä olen 24 ja mies 30 t.ap
Meillä kans sama, tosin tää alko vasta synnytyksen jälkeen. Loppuraskaudessa ei seksi oikein maistunut, kun vauva potkas miestä pari kertaa vatsaan ja käteen kesken kaiken ja mies sai vissiin traumat..
Mut rasittavaa tää on, kun itse haluis välillä vaan haleja ja suukkoja tai käperyä kainaloon, niin miehelle tulee ennemmin tai myöhemmin mieleen seksi. Loukkaantuu kans, jos mun ei tee mieli. Tätä on nyt kestänyt 1½vuotta. Toisaalta en valita, ihanaa kun mies haluaa, mutta toisaalta taas kaipaan ihan vaan sitä että oltais lähekkäin. En millään jaksais sänkyhommia, kun on ollut päivän töissä ja illan touhunnut taaperon kan.. Mutta samaa tekee mies, ja sille kyllä maistuu. En käsitä, miten voi olla vielä siihen energiaa pitkän päivän jälkeen..
Sama, on se oikeasti tosi ärsyttävää, että itse kaipaisi läheisyyttä, mutta nyt on pakko istua iltaisin vähintään toisella puolella sohvaa, ettei heti ala yrittäminen.
Osalla on vain korkeampi libido luonnostaan. Ihan samalla tavalla osa naisista kärsii suhteissa, joissa mies ei halua naisen tarpeisiin yhtä paljon seksiä.
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 11:40"]Sama, on se oikeasti tosi ärsyttävää, että itse kaipaisi läheisyyttä, mutta nyt on pakko istua iltaisin vähintään toisella puolella sohvaa, ettei heti ala yrittäminen.
[/quote]
Juuri tuota tarkoitan. Olisi kivaa olla lähellä mutta se johtaa AINA siihen seksiin.
Voi oispa täälläkin... tosin kyllä mua sellaisissa tilanteissa ärsyttäis, kun olen just käynyt suihkussa ja laittautunut, ja sitten pitäisi uudelleen puhdistautua ja ehostaa itsensä. Mutta tavalliset illat, eikö se ole ihanaa?
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 11:26"]
Vitsit mitä läppää, olisit onnellinen, että miestä kiinnostaa vielä, kyllä se vanhetessaan lopettaa.
[/quote]
Kyllä se aika pian vie naisen halut lopullisesti. Varsinkin jos mies kiukuttelee tultuaan torjutuksi.
Ap, kuinka usein te sitten nussitte?
Ehkä vähän sivusta, mutta tuli (aika lyhyttä aasinsiltaa pitkin) mieleen, että ehkä mies kokee että alituinen seksin haluaminen on hänen velvollisuutensa tai hän ei ole oppinut ilmaisemaan läheisyyttä millään muulla tavoin? Miehen odotetaan olevan panokone eikä hänelle anneta tässä kulttuurissa muita mahdollisuuksia?
Useasti täällä saa lukea, että miehillä ei ole mitään muuta mielessä kuin pillu, mies ei voi olla ystävä naisen kanssa, koska ajattelee joka tapauksessa koko ajan vain seksiä, jos miestä ei kuulu kotiin hän on panemassa toista naista jne. Ajattelevatkohan miehet itse noin? Puhumattakaan siitä millaista "asennekasvatusta" saa mies, joka katsoo pornoa.
Mitäköhän mammat sanoisivat, jos mies muuttuisi "passiivisemmaksi", hellemmäksi. Seuraisiko siitä kirjoituksia tyyliin "onko mieheni bi" tai "vittu tota meidän ukkoa, on ihan ämmä"?
Pitäisihän parisuhteessa saada hellyyttä myös ilman seksiä!
Mulle tulee aina sanasta libido mieleen rasvakudos, eivoimtn
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 11:26"]Vitsit mitä läppää, olisit onnellinen, että miestä kiinnostaa vielä, kyllä se vanhetessaan lopettaa.
[/quote]
Meilläkin mies vetoaa aina tuohon että kiitollinen pitää olla. Joskus se vaan ärsyttää kun pitäisi olla koko ajan panokone ja suihkussa käydessä saa spermaa päälleen.
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 11:46"]
Mulle tulee aina sanasta libido mieleen rasvakudos, eivoimtn
[/quote]
Mulle taas aladobi, eli lihahyytelö. En käsitä miksi :D
Joo, ei huvita käydä turhan lähelle kun jokainen kosketusetäisyydelle meneminen tulkitaan lupaukseksi seksistä. Kaikki lähestyminen sai miehellä kellot soimaan, 'dingdingdingseksiä!'. No, tämä (viimeisin) suhde on nyt jo torpattu mutta muistan edelleen miten tympeää se oli kun ei ikinä voinut koskettaa tai olla lähellä. Piti sitten olla varma siitä, että itse myös haluaa tilanteen johtavan seksiin.
Olisko auttanut jos joka kerta olisi erikseen ilmoittanut mitä tällä kertaa itse odottaa; "Haluan nyt olla vain lähellä, ei seksiä kiitos." tai "Nyt tekee mieli, let's mennään!"
[quote author="Vierailija" time="28.09.2014 klo 11:55"]
... let's mennään!"
[/quote]
(Kuuluuko tuohon heittomerkki? t: ilmeinen enkkunero...)
Onkohan meillä sama mies ap:n kanssa? No ei... mutta kuulostaa vaan niin samalta kuin mieheni ja hänkin on 30v :D
Mun mies (ex) oli tosi rasittava jatkuvien seksihimojensa takia. Joka päivä olisi pitänyt n*ssia vähintään pari kertaa, argh! Ei mun paikat semmosta kestä! Aina tuli hiplaamaan, en vaan jaksanut enää. Pidän kyllä seksistä, mutta liika on liikaa.
Vitsit mitä läppää, olisit onnellinen, että miestä kiinnostaa vielä, kyllä se vanhetessaan lopettaa.