Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tuleeko teille ovulaation jälkeen "kiristävä" tukala olo?

Vierailija
10.09.2014 |

Raskautta ollaan toivottu jo monta kuukautta, taas toivon että tärppäisi mutta epäilen ettei.. Kierto usein tosi pitkä. Nyt taas kiristää oikealla puolella vatsassa ja sellainen "tuskanhikinen" olo, ovulaatio mahd. ollut viikonlopun paikkeilla mutta en tiedä varmaksi. Onko teillä muilla tällaisia oireita ovulaation jälkeen ja mistä johtuu? Aina tuntuu oikealla puolella vatsassa, onkohan mulla hormonitaso liian matalalla ja siksi niin heikosti vuoto alkaa vai mikä tähän kiroiluun syynä. Ovulaatiotesti näytti tänään ihan täyttä negaa, ettei sitä siis ainakaan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
10.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiroilu.. ;) sori typo, mutta voihan sn kiristelyn niinkin ilmaista ;) siis mulla ollut noin puolen vuoden ajan ehkä joka toinen kk tällainen tuskanhikinen olo ja kiristelyä ennen kuukautisten alkua ja usein vuoto tullutkin vasta myöhässä. Toki nyt toivon taas, että olisikin tärppi käynyt, mutta en jaksa uskoa siihen. Eikä siihen varmaan tällaisia oireita kuulu edes. 

Vierailija
2/3 |
10.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle tulee migreeni ovulaation aikaan :/ Hormoneista vissiin johtuu, kait ne hormonit voi sitten aiheuttaa muillekin jotain

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
10.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No mulla nyt sattuu myös päähän, oli samaa vko sitten. Harmittaa niin kun ei tunnu tärppi käyvän, mietin mikä mun kkkierrossa on pielessä ja mistä nämä oireillut johtuu. Gyne katsoi ultralla helmikuussa että kaikki kunnossa. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan kaksi