Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kumman "tehtävä" pyytää takaisin yhteen? Jättäjän vai jätetyn.

Vierailija
23.08.2014 |

Tuon toisen ketjun innoittamana kyselen, että jos ollaan erottu ja haluaisi vielä yrittää, olettaen että toinenkin haluaa ja suhde voisi toimia, kumman "tehtävä" on pyytää takaisin yhteen? Jos miettii itseään kumpaan tahansa tilanteeseen, kummassakin on omat nöyryyttävät puolensa.

Enkö siis ole tuon toisen ketjun ap :D

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No sen, joka sitä yhteenpaluuta enemmän haluaa

Vierailija
2/4 |
23.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni on takana kaksi eroa ja kaksi yhteenpaluuta. Molemmissa suhteissa minä olin se, kumpi ehdotti että vielä yritettäisiin. Paljon nöyryyttävämpänä koin sen, kun puhuin yhteenpaluusta sen kanssa, kenet olin kertaalleen jo jättänyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, sen joka haluaa suhdetta jatkaa. En tosin itse jätettynä nöyrtyisi enää ruinaamaan toista takaisin. Ajattelisin, että hän on valintansa tehnyt ja jos katuu sitä, täytyy hänen tehdä aloite yhteenpaluusta. 

Vierailija
4/4 |
23.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun itse jätin mieheni, en kehdannut kerta kaikkiaan kysyä häntä enää takaisin, vaikka monien asioiden muututtua, olisin ollut melko varma että suhde olisi voinut toimia uusintakierroksella. Olisi tullut jotenkin sellainen olo, että kun en saanut nyt ketään muutakaan niin etköhän sinä nyt vältä, jos olisin ehdottanut yhteenpaluuta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi yksi