Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ulkomaalaisen kanssa naimisissa olevia?

Vierailija
22.08.2014 |

Miten teillä sujuu yökylävierailut miehen suvun kesken? Mitkä asiat on eritavalla kuin suomalaisen suvun kanssa kyläillessä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
22.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mieheni on espanjalainen. VIetämme joka kesä pari viikkoa hänen kotipaikassaan Salamancassa. Oikein leppoisasti sujuu kyläilyt, miehen vanhemmat on sellaisia että niitä ei varmaan haittaisi vaikka asuisimme pysyvästi siellä heidän talossaan. Siellä oikeasti välillä asuukin jotain sukulaisia esim. viime kesänä asui joku keski-ikäinen nainen joka oli eronnut. TUntuvat olevan enemmän sellaisia että mitä enemmän porukkaa sitä kivampaa, kun suomalaiset tykkää olla ydinperheen kesken enemmän ja vieraat alkaa aika pian ahdistaa. 

Miehen sukulaiset ei kyllä ikinä halua tulla Suomeen kylään, eli tämä on ihan win win meille, päästään ilmaiselle aurinkolomalle aina kun halutaan ja ei tarvitse vastavuoroisesti kestitä ketään :D

Vierailija
2/4 |
22.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Venäläinen mies, eikä mitään erityistä vierailuissa. Mukavia sukulaisia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
22.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mullakin venäläinen mies. Yleensä kesäisin ja talvisin käy sukulaisia meillä Pietarista, ja viipyvät noin viikon pari putkeen.. Ruokaa on aina paljon pöydässä kun istutaan pöytään. Kieli on sitten se Venäjä kun eivät muuta osaa =) Rakastan heitä kuin omia sukulaisiani.

Vierailija
4/4 |
22.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="22.08.2014 klo 15:26"]

Miehen sukulaiset ei kyllä ikinä halua tulla Suomeen kylään

[/quote]

Miten perustelevat tuon? Mitä sanovat jos kutsutte?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi yhdeksän