Lue keskustelun säännöt.
Onko teillä ollut vasu-keskustelu tänä vuonna (Helsinki)?
22.08.2014 |
Meillä ei, ja lapseni on sentään ollut päiväkodissa jo tammikuusta alkaen. Päiväkodin henkilökunnasta kukaan ei ole edes maininnut sellaisesta - kaikki tietoni olen kalastellut netistä. Tehdäänkö vasu ihan pienillekin lapsille? Omani aloitti hoidon yksivuotiaana.
Kommentit (2)
No meillä (Helsinki) tehdään vasut aina samoihin aikoihin lapsen syntymäpäivän kanssa. Toki jos lapsellasi on ollut helmikuussa synttärit ja hän on kk ollut päiväkodissa sitä vasun tekoa saatetaan lykätä vaikka toukokuuhun.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Eiköhän se kuulu tehdä ihan kaikille. En ole hkiläinen, mutta siinä uskossa, että elokuu vielä ollaan ja tutustellaan, keskitytään ryhmädynamiikkaan ja havainnoidaan uutta ryhmää muutenkin (varmaankin joka syksy on jotain muutoksia), ja sitten aletaan vähitellen vasu-juttuja hiomaan.