Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Varattu mies ja sinkkunainen -tai toisinpäin.

Vierailija
19.08.2014 |

Olen sinkkunainen jota ukkomiehet piirittävät. Jos mies ei ole kiinnostava, en lähde leikkiin mukaan, mutta muuten kyllä. Enkä mä koe siinä itseni osalta mitään väärää. Mä olen vapaa ja vastuussa ainoastaan itsestäni ja itselleni. Se varattu ukkomies tekee itse omat ratkaisunsa ja siirtonsa ja on yksin vastuussa puolisolleen tekemisistään.

En mä ukkomiehiä iske enkä tyrkytä itseäni heille, siinä menee mun raja. Mutta jos mies itse tekee itseään tykö, flirttaa ja jahtaa mua, niin ei se ole mun ongelma eikä mun vastuulla. Mä olen vapaa ja vapaa myöskin tekemään itse päätökseni sen suhteen, kenen kanssa aikaani vietän. Jos se nyt sattuu olemaan musta kiinnostunut mutta varattu mies, niin mitä sitten? Jos mies on mun mielestä komea ja kiinnostava, niin toki tartun tarjoukseen.

Totuushan on se, että jos parisuhteessa on kaikki hyvin, ei kolmannet osapuolet tule mieleenkään. Mä en siis pilaa mitään, mikä ei olisi jo jokatapauksessa pilalla.

Musta on typerää ja asiatonta sysätä kaikki syy näissä tapauksissa aina sen sinkun niskaan, se varattu osapuolihan siinä on se, joka on vastuussa ja syyllinen -aivan yhtä paljon kuin se petetty puolisokin. Mutta helppohan se on tietysti kaataa kaikki syy sen sinkun niskaan, helpompaa kuin todeta että okei, meidän suhteessa ja minussa on nyt jotain vikaa kun toinen osapuoli kerran haluaa pettää.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
19.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja se ukkomies on sun kanssa vain sun ulkonäön takia. Syy voi olla tämä: "sä oot niin paljon hoikempi kuin se mun just synnyttänyt vaimoni". Torjun aina ukkomiehet, menkööt kotia akkojensa luo.

Vierailija
2/6 |
19.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ootpa säälittävä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
19.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parisuhteessa voi kaikki olla hyvin, sen pettäjän päässä taas ei ;)

Vierailija
4/6 |
19.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä sitten jos se ukkomies on mun kanssa vain mun ulkonäön takia? Luuletko, että mä oon sen ukkomiehen kanssa siksi, että se on niin viiltävän älykäs ja huipputyyppi? Kyllä siinä on kyse ihan vaan hauskanpidosta, vaikka nää ukkomiehet kyllä kuvittelevat että mä oon niihin ihan umpirakastunut. Mutta mitä siitä? Molemmat voittaa ;)

 

Sitäpaitsi kovinpa usein he alkavat mulle avautumaan pahasta olostaan parisuhteessa, minä kuuntelen ja ymmärrän ja miesparan olo ehkä hetkeksi helpottaa. Kyllä tässä maailmassa jokaisella pitää olla joku, joka välittää ja jolta saa ymmärrystä. Jos ei sitä kotona saa, niin ei se mun vika ole.

Vierailija
5/6 |
19.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä usko kaikkea mitä pettäjä suustaan päästää :)

Vierailija
6/6 |
19.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rakastan vaimoani ja olemme olleet naimisissa pitkään. Minulla on ollut rakastajattaria useita sillä vaimoni ei ole erityisen kiinnostunut rakastelusta. Edellinen seksikumppanini oli kymmenen vuden ajan kolmen lapsen äiti, jolla oli tahollaan sama tilanne. Nykyinen on ollut viisi vuotta ja on sinkku. Naiset ovat ja ovat olleet minua kymmenestä kahteenkymmeneen vuotta nuorempia. Liittoni voi oikein hyvin!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kuusi