Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pesurummun auki, päällimmäinen luukku lukossa. Help!!

Vierailija
13.08.2014 |

Kyseessä päältä täytettävä Whirlpool, pari vuotta vanha. Eli taitaa olla juuri sen verran, ettei takuu ole enää voimassa.

Laitoin illalla koneen peseytymään, kuului hirmuinen ryminä, kone lopetti ja huoltovalo paloi. En ehtinyt katsoa, oliko aikanäytössä jotakin vikakoodia, pieni lapsi säikähti niin kovasti ääntä, että koetan vaikka huomenna päivällä uudestaan.

Luulen, että pesurummun luukku on auennut, eli ei mikään hirmuinen vika olisi kyseessä. Olen opiskeleva lähivanhempi, enkä haluaisi antaa lapsen toppapukurahoja huoltomiehelle. Paljonkohan tuollainen maksaa? Mitä teen? :)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luin että persumummu auki...pikkasen väsy tai jotain... :D

Vierailija
2/3 |
13.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joku vuosi sittenmaksoi jotain yli 100 e. Piti purkaa aika paljon,ennenkun sai rummun pyörimään.samalla puhdisti ja huolsi moottoria. Minulla oli vanhempi kone. Hyvin toimii. Mutta tarkastan aina luukun kunnolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
14.08.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No niin! Laitoin koneen ja ohjelman päälle. Ryminä alkoi, ohjelma seisahtui ja huoltovalo päälle. Painoin palautus/tyhjennysnappia kauan. Kuului tyhjennyssuhinaa, päällimmäisen luukun sai taas auki ja siellähän se sisempi oli avoinna odottamassa. Kaikki toimii taas, kuten ennenkin! Jee! :) t. ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan neljä