Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kokoomus paljasti todelliset karvansa

Vierailija
28.07.2021 |

Puolue on läpirasistinen, jos tiedotteisiin pääsee vahingossa syrjiviä ja etnonationalistisia sanoja kuten kantasuomalainen. Puolueen sisällä kyseistä sanaa pidetään aivan selkäesti normaalina käyttösanana, ja sen vuoksi se sana on lipsahtanut myös viralliseen tiedotteeseen. Ja jälkeenpäin esitetyt selitykset ovat ontuvia ja pahoittelut onttoja.

Jos äänestät kokoomusta, äänestät rasisteja.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

0/5

Vierailija
2/3 |
28.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuleeko sakot?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.07.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokoomus on selvästi lähtenyt haastamaan perussuomalaisia. Olettavat saavansa ääniä persujen äänestäjiltä ja pääsevänsä siten valtaan ensi eduskuntavaalien jälkeen.

Mielenkiintoista on se, että aikovatko todella siinä tapauksessa vaalien jälkeen jatkaa tätä samaa linjaa ja liittoutua persujen kanssa -- vai tiputtaa sen kuin kuuman perunan ja liittoutua hallitukseen kepun, RKP:n yms. kanssa.

Toisaalta jos linja jatkuu vaaleihin, voi kokkarien riveistä alkaa fiksuimmat tyypit valua jonnekin muihin puolueisiin, esim. demareihin ja vihreisiin.