Te jotka olette läskejä
Kommentit (14)
Koska minulla on ahmimishäiriö, johon en ole saanut apua 2v ravitsemusterapeutilla ja psykologilla ravaamisesta. Paino vaan nousee koko ajan. Ennen tätä ongelmaa mietin itsekin kuka tyhmä haluaa olla läski kun on niin helppo vaan rajottaa syömistä.
Mitä vittua se sulle kuuluu? En oo tilivelvollinen läskeistäni. Käyn töissä ja maksan itse omat hoitoni jos niitä tarvitsen, ei oo sun lompakosta pois.
Koska tykkään liikaa herkuista ja vihaan liikuntaa. Koska minulla ei ole ollenkaan itsekuria. Koska olen laiska.
Terv. 166cm/95kg
Olen ihmetellyt samaa. Mikä ihme tähän kansaan on mennyt? Lihavia on kohta enemmistö. Miten ihminen ei havahdu siihen että jalat kihnuttaa kävellessä toisiaan, vaatteet ei mahdu päälle, tulee terveysongelmia jne. jatketaan vaan mässäämistä ja lihotaan ja ollaan katkeria kun on ylipainoa.
Sitten opetetaan lapsiraukoille ruokatottumukset.
Sinä joka olet tyhmä jankkaaja: Miksi?
Vihaan urheilua mutta rakastan suklaata ja sipsejä <3
Masentuneena on kivampaa syödä suruunsa kuin raahautua ulos hikoamaan. :/
Sanoppa se. Veläkin ylipainoa jäljellä, vaikka jo yli puolitoista vuotta sitten aloitettu ruokaremppa ja liikunta päivittäisenä osana elämää. No koko ajan parempaan mennään vaikka läskiä edelleenkin.
Mutta alkuperäiseen läskiyteen kai syynä aikaisempi liikkumattomuus ja liian hyvä ruokahalu etenkin makeiden herkkujen suhteen. Myös geenejä tai aineenvaihduntaa saattaisin uskaltaa syyttää, sillä niin paljon saa työtä tehdä, että kilot karisee.
Koska sairastan anoreksiaa. 43 kiloa ja järkyttävä läskimaha ja reidet ja turvonneet kasvot...
Mitäpä en tekisi ärsyttääkseni ap:n kaltaisia ääliöitä?
Lihavat o lepposii. Laihana olin niin pirun kiukkunen ja nälkänen.
Tulin just koneelle. Monesko läski aloitus jo tänään? Kertokaa? Eilen niitä oli todella monta. Aika kulunut ja vanha aloitus. Eikö näitten AP:t voisi lukea niitä vanhoja ketjuja, koska tuskin vastaukset muuttuu kovinkaan paljoa päivien välillä. Tai hankkisi elämän.