Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tyttären 9v kaveri on meillä kylässä.

Vierailija
12.07.2014 |

Tuli leikkimään puolilta päivin, käytiin uimassa (kysyin luvan), on syönyt meillä vaikka mitä (myös lupa kysytty).. Ovat touhunneet ja telmineet.

 

Yökyläilystä ei olla mitään sovittu. Meillä lapset saa lomalla valvoa ja hillua. Oma tytär on 10 v ja niin ne vaan tuolla vielä leikkivät. Ei siis häiriöksi ole.

 

Tajusin vaan, että kellohan on jo puoliyö, eikä tuota muksua kukaan ole kotiin kaivannut. Hänellä ei ole omaa puhelinta. Kohta pitää rimpauttaa ovikelloa, että jääkös tää meille vai otatteko omaan huomaan.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
12.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No nytkö te sen vasta tajusitte? Aika outoa sekin, kyllä meillä tuossa ysin aikaa aletaan viimeistään katsella porukkaa pihalta iltapalalle.

Vierailija
2/2 |
12.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="12.07.2014 klo 23:38"]No nytkö te sen vasta tajusitte? Aika outoa sekin, kyllä meillä tuossa ysin aikaa aletaan viimeistään katsella porukkaa pihalta iltapalalle.

[/quote]

No tuo onkin teidän tapa, ei ainoa oikea tapa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kolme