Milloin olet viimeksi soittanut suosikki-tädillesi/sedällesi/enollesi?
Minä soitin juuri rakkaimmalle ja läheisimmälle tädilleni. Oli niin hauska puhelu taas, täytys useemmin soitella ja käydä, samassa kylässä asumme.
Mulla on yhteensä 10 tätiä joista 3 kuollut, 3 setää elossa ja yksi eno elossa. Kunhan mainitsen.
Kommentit (5)
Vierailija kirjoitti:
Enpä osaa heitä laittaa järjestykseen. On kaksi setää, täti ja eno.
Kaikkiin olen pitänyt yhteyttä viimeisen kuukauden aikana. Kahta tavannutkin viimeisen parin viikon aikana.
Kiva kuulla. 👍
En ole koskaan soittanut vanhempieni sisaruksille. Eivät olleet läsnä elämässäni taaperovuosien jälkeen. Nyt kuolleet yhtä lukuunottamatta.
En ikinä. Enkä varmaan soitakaan. Ei ole erityisiä antipatioita, mutta ei vain ole syytä.
En ikinä. Mulla on yksi täti, eno ja setä. Sedän kanssa ei olla missään tekemisissä, enoa näen sukujuhlissa, tätiäkin lähinnä juhlissa ja joskus se on myös tuonut koiransa mulle hoitoon. Kenenkään kanssa en ole sellaisissa väleissä, että soiteltaisiin muuten vaan.
Enpä osaa heitä laittaa järjestykseen. On kaksi setää, täti ja eno.
Kaikkiin olen pitänyt yhteyttä viimeisen kuukauden aikana. Kahta tavannutkin viimeisen parin viikon aikana.