Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Tein viisi negatiivista raskaustestiä - Lääkärissä kävi ilmi että olen raskaana
27.06.2014 |
En kyllä enää luota noihin raskaustesteihin :D. Olen aina jotenkin ajatellut että kyllä niihin voi luottaa kun ovat kuitekin 99% varmoja, höpön löpön!
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Joku halpis markettitesti? Teitkö liian aikaisin?
Jos tekee oikealla, apteekista ostetulla testillä ja esim. viikolla 4 niin avot, kyllä näkyy! Ei tosiaan varmaan näy, jos heti seuraavana päivänä oviksesta testailee.
Alue: Aihe vapaa
Kyllä ne markettitestitkin ihan samalla periaatteella toimii kuin apteekin testit, mutta eivät ole niin herkkiä.
Testit voi yleensä näyttää negatiivista vielä 5:kin viikolla ihan kevyesti; kaikilla ei raskaushormonit kasva nopeaa. Ihan mielenkiinnosta ap kysyisin, että teitkö raskaustestin lääkärillä vai paljaistuiko ultrassa, ja monennellako viikolla olit?
Mä veikkaisin näillä tiedoilla, että olet testaillut juurikin lähellä sitä 4-5 viikkoa (tai aiemminkin) ne testit, ja siksi olleet negoja. Toisaalta aina välillä kuulee kyllä legendaa, että testit näyttäneet negaa pitkään, ja vasta mahakipujen vuoksi ultrassa paljastunut.