Kuka haluaa muutamanviikon ikäisen poikavauvan? Postikulut..
Juuh, elikkäs mulla on uusi vauva, mutta minusta tuntuu, että en tykkää siitä. Saako niin sanoa?
Kommentit (38)
Nimenomaan sanoa saa ja parhaiten vaikka täällä. Sanominen jos auttaa, niin sehän on vain hyvä. Kunhan et tee mitään ikävää vauvallesi. Tuon ikäistä ei nämä sanat satuta.
Halusin tytön, mutta tulikin poika! Tuntuu vain, että en jaksa enkä osaa.. :(
[quote author="Vierailija" time="26.06.2014 klo 01:01"]Halusin tytön, mutta tulikin poika! Tuntuu vain, että en jaksa enkä osaa.. :(
[/quote]
Voi mikä kohtalo!
[quote author="Vierailija" time="26.06.2014 klo 01:01"]Halusin tytön, mutta tulikin poika! Tuntuu vain, että en jaksa enkä osaa.. :(
[/quote]
Taidat olla 19 vee..
[quote author="Vierailija" time="26.06.2014 klo 01:05"]
[quote author="Vierailija" time="26.06.2014 klo 01:01"]Halusin tytön, mutta tulikin poika! Tuntuu vain, että en jaksa enkä osaa.. :(
[/quote]
Taidat olla 19 vee..
[/quote]
18v itseasiassa.
Vauva raukka jos ei saa tuntea äidin rakkautta ja lämpöä. Kuinka kehtaat.
Hei, mulla on pieni poika, 11kk. Olisin halunnut tytön. Mut ensimmäisenä elinvuotena tytöt ja pojat on ihan samanlaisia, samat vaatteetkin käy. Ja kun sitä kasvatat, niin ennen kuin siitä tulee yhtään poikamainen, oot ihan korvias myöten rakastunut siihen.
Sinä voitt aina kasvattaa sen tyttönä. Niinhän Oscar Wildekin puettiin mekkoihin ja katso mikä hänestä tuli - maailmankuulu kirjailija! (Toki myös vankilaan suljettu homo, mutta se onkin toinen juttu...)
tämä ei ole mikään zalando jossa palautetaan kun ei miellytä. anna lapsi kotiin missä sitä rakastetaan. mikään ei ole poikalapselle pahempaa henkisen tasapainon kanssa kuin äiti joka rakastaa.
Minäkin halusin tytön, sain pojan. Pettymystä kesti ehkä noin tunnin verran. Katselin sen pikku naaman ilmeitä, matkin niitä ja ihmettelin, mitä oikein olin saanut aikaan. Parin päivän päästä olin jo umpirakastunut. Maailman paras poika se mielestäni on vieläkin, nyt jo 18-vuotiaana. Toivottavasti sinäkin pian löydät pikku kääröstäsi oman maailman parhaan poikasi!
[quote author="Vierailija" time="26.06.2014 klo 01:01"]
Halusin tytön, mutta tulikin poika!
[/quote]
luuletko että pelaat jotain videopeliä?
[quote author="Vierailija" time="26.06.2014 klo 00:31"]
Juuh, elikkäs mulla on uusi vauva, mutta minusta tuntuu, että en tykkää siitä. Saako niin sanoa?
Mä voin tulla hakemaan:),mulla on niin iso lapset, että vauva olisi tervetullut.
Ei vaiskaan, ei äidinrakkaus välttämättä heti tule, kaikki voi tuntua hankalalta, oudolta ja nuorihan sä vielä olet!
Onko sulla kukaan auttamassa? Valvottaako vauva?
Kun tuo ei edes tunnu vauvalta, vaan pikemminkin rääkyvältä nukelta! Tissit räjähtää käsiin.. ap
Miksei sairaalassa ole laatikkoa, josta vois vaihtaa vaikka sitten sen tyttövauvan ja palauttaa pojan sinne? En inhoa poikalapsia, siitä ei ole kysymys. Tuntuu vain, etten tiedä, miten poikia kasvatetaan ja olen muutenkin väsynyt!
Tyttöjen maailma on tutumpi.. ap
Vaihdatko kissaan?